Споделена история от Образование

Бъдеща професия
Здравейте, може ли да ми кажете специалности, които имат добра реализация в България(сигурна работа след завършване и минимум 2000 лв заплата на месец )... може и в чужбина. Аз сега съм 8 клас, уча в ПМГ в малко градче. Ами имам добър успех... АЕ - 4, 5, 6 Мат - 5 БГ - 6 ИТ - 5, 6. Ученето не ме притеснява, ако трябва да се учи здраво ще се учи. Не ме влече медицината, нито ИТ. Ориентирала съм се към мениджмънт? Моля ви за помощ! Много ще се радвам да разбера какво вие мислите.

Коментари

1.   То реализация има ама тая заплата в нащата страна-трудно ще я вземеш и то в началото не се почва на такава заплата.

2.   Знаеш ли какво означава мениджмънт въобще? Ако нещата бяха толкова прости - даскало- оценки- избор на професия - хоп 2000 лв всички щяха да са щастливи! Деца, научете се на самодисциплина, после искайте заплати и кариери! Една гола хартия с цифри, наречени оценки нищо не означава!

3.   С мениджмънт гарантирано няма да работиш по специалността си. Кой ще те вземе току що завършила за мениджър? Това е за хора със собствен бизнес. Можеш да научиш перфектно 2-3 езика и да работиш в кол център. Мои познати вземат 2 000 лв. там.

4.   До номер 2, момичето има повече акъл от теб 100 %, затова иска и заплатата да отговаря на възможностите й. Ами моето момиче, в България няма и да намериш такава професия... Ако си се ориентирала към мениджмънт отивай в чужбина(там може и да има реализация), хем няма и да си обградена с такива ограничени песимисти.

5.   Номер 2 съм. Аз чак две хиляди лв не взимам, но печеля що-годе прилично и си работя по специалността (колко от вас си работят по специалността? ), която има общо с "мениджмънта", така че не си прави изводи, номер 4, кой колко акъл има. Достатъчно е че да мога да го дам...
Кол центровете са временно явление и временна работа. За тях специализирано образование не ти трябва. В чужбина в днешно време най-много да научиш бонус арабски/ислям и ако не се омъжиш за местен ще е малко невъзможно да се интегрираш. Дай да не бъдем песимисти, а направо да емигрираме, така ли?
Всяка диплома с всякакъв успех на нея върши работа, стига да знаеш как да я използваш. Нещо на което не ни учат нито в училище, нито родителите...

6.   Момичето има акъл щом мисли за бъдещето си още от малко. Не можеш да го съдиш, че се насочило или избрало такава професия, която харесва и мисли че с нея би могло да покрива разходите си. Точно затова е писало тук, а именно да го насочим и подкрепим. Ако имате някакви комплекси или искате да развалите мечтите на едно дете-давайте, тук е мястото. Ако ти даваш на някого акъл... не знам, ето защо България затъва, защото всеки работи това, което не му се отдава.

7.   Момиче, отивай в чужбина с тази професия.