Споделена история от Образование

Въпрос към занимаващите се с ИТ
Здравейте! Положението е следното. Трябва да науча нещо от областта на информационните технологии, с което до края на годината да мога да изкарвам поне 10 лева на ден, защото ми се очертава безпаричие след този период. Някой ще каже, че лесно ще намеря работа за 10 лева надница, даже и на непълен работен ден, но ми е писнало от ранно ставане, пътуване и работа всред хора. Затова съм се замислил за нещо в сферата на ИТ, което може да се работи от дома. Знам, че всичко зависи предимно от вложения труд и личните качества - каквото и да кажа за себе си вероятно няма да е точно, но да речем, че съм на средно ниво по интелект, запаметяване и работоспособност. Монотонната работа не ми е проблем, имам интерес от изучаване на нови неща и творене. В момента не съм зает, мога да отделям по цял ден за учене и съпътстващи занимания. Нуждая се от съвет защото въпреки, че търся информация се лутам, като муха без глава, между различните ИТ специалности, а като чета се иска поне няколко години, за да стане човек специалист в дадена област.

Коментари

1.   Щом имаш по цял ден, направо подхващай програмата на Телерик - започнаха преди една седмица. Всички техни материали са качени в интернет и можеш да ги използваш безплатно.

2.   Това е най-лесното, номер 1. Проблемът е как ще изкарам 10 лева от догодина, например със C#, с недобри умения. Гледах клип там, в който имаше статистика, че в рамките на една година 100% от завършилите курса си намирали работа, тоест до две години от началото, а аз имам 8 месеца.

3.   Здравей,
програмист НЯМА как да станеш за 8 месеца. Но можеш да започнеш с правенето на сайтчета - има хиляди уроци в интернет. HTML, CSS, PHP бази данни. Виж wordpress. Виж photoshop. Ако се хванеш сериозно, имаш шанс да си докарваш доходи от правенето на сайтове, можеш да се пробваш freelance. Успех

4.   Виж, много ти е сбъркан света нещо. Погледни в интернет разликата между Ит и информатика, като искаш да се занимаваш с работа в дома ;).