Споделена история от Образование

Матури в 7 клас
Здравейте аз съм ученичка в 7 клас в малък град. Много се притеснявам относно матурата по математика. На първото пробно изкарах 4, 400 което не знам как се случи. На второто пробно изкарах 3, 250. Наистина много се притеснявам защо не разбирам задачите и времето не ми стига на повечето задачи заграждам отговора произволно, а знам, че на матура шансът да изкарам добра оценка, даже и да си мина матурата без двойка е 1℅. Както казах живея в малък град. Учениците, които тази година са 7 клас са около 370 а местата в гимназиите са 228 максимум. И си си мисля, че с 3 няма да се влезне. За матурата по БЕЛ не се притеснявам.. Иначе оценките ми по математика не са ложи те са 4 5 5 6 4 и последната е 3 за жалост. Ходя на частни уроци и това донякъде ми помага. Аз изкам да вляза в природоматематическата гимназия с паралелка биология и химия. Хубавото е, че по биологията съм много добра. Най-лошата ми оценка е 5, завърших 1-ви срок с 6. Единствената ми спънка е математиката. Наистина притеснявам се ожасно много дали ще си издържа изпита и с каква оценка.

Коментари

1.   Това колко си добра по биология няма абсолютно никакво значение, когато влизаш. Потърси в интернет балообразуване и си сядай на задника да решаваш задачи✌

2.   Миличко, купи си Български Правописен речник, че и по БЕЛ на матурите ще те скъсат. "Ожасно" "изкам" неграмотна работа...

3.   Абе аз да ти кажа не знам колко ти е зле математиката, ама вземи си оправи българския, защото природоматематическа гимназия само ще сънуваш....

4.   Здравей, не се притеснявай, не прави грешката ми. Аз от толкова притеснение миналата година си глътнах езика на НВОто по математика и изкарах 4, 7. Нищо, сега пак съм в една от най-елитните гимназии в страната, но не с профила, който желаех. Това не е проблем за мен, чак сега осъзнах че профила ми е повече от страхотен и ако бях в другия щях да плача сега. Понякога не се случва това, което искаме, но може да е за добро. Въпреки че мозъкът ми изключи на математиката, по литература бях отличен и оценката от НВОто по БЕЛ ме вкара в училището. Просто трябва да поработиш върху това как ще се държиш по време на изпита. И аз ходих на уроци по математика, бях назубрил решението на всяка една задача и бях най-добрия математик в стария клас. Така и не разбрах как се поддадох на стреса и предадох с почти празен втори модул. Прибрах се у нас и реших целия изпит, вярно, за същото време. Ужас! Да не говорим че на пробния изкарах 5. Ех, този стрес. Погубва мечтите ни. Аз знам че ще влезеш в желаното училище, при положение че е в малък град. Дори ходиш и на уроци. Желая ти успех! Всичко най-хубаво и не давай на нищо да те мачка.

5.   Пише ти една седмокласничка, която също ще ходи в пмг или поне ще се опита... Недей да се паникьосваш, защото аз така правя и на мен това много зле ми се отразява и на здравето и на оценките.... кажи си : "Каквото направя... толкова... все пак не ми зависи целия живот от това!!! " Учениците намаляват все повече и повечето седмокласници вече не учат толкова усилено за матурите.... Дори и в твоето населено място да сте повече деца.. не мисля, че всички учат... а и ти ходиш на уроци... което е голям плюс..

6.   Отделяй всяка свободна минута за решаване на задачи... пък аз не мога да разбера защо толкова искаш да влезнеш в елитна гимназия. Давам ти пример:Завършила съм обикновенна гимназия, а сега съм студентка по медицина. Много важно е какво ще избереш след завършване на училише(гимназия)! Относно местата не виждам приблем.... всеки втори(грубо казано)е приет....!

7.   Здравей и аз съм седми клас страшно много се притеснявам за тези изпити. На последния пробен по математика имах 5, 400, а по БЕЛ 5, 025. Аз искам да вляза в ПМГ в Бургас, Математика с АЕ. Но ме е страх от тези изпити. На контролните, когато имаме много се притеснявам, започва да ме боли корема и главата, а на изпитите не ми се мисли- сигурно ще припадна от страх.

8.   Това ще го напиша за тези, които след няколко месеца ще са в 7 клас:
По математика трябва спокойствие при решаване на задачи. Пререшаване и пак пререшаване. Добре е да се спазват съветите на госпожите, но аз съм "по-мъдра" и не ги слушам. Госпожата каза да не решаваме задачи през седмицата на изпита, но аз си решавах и така по време на самия изпит бях по-уверена. Толкова спокойна не съм била:D. Няколко пъти докато си решавах задачите си мислех наум, че този изпит не е важен, да не се притеснявам, от това не зависи живота ми и след това навлизах в реалността и си казвах "Напротив, това е един от най-важните изпити в целия ми живот, ако не успея няма да вляза в добра гимназия, ще си проваля живота" След това си мислех как тати е изхвърлил пъпчето ми на покрива на болница и си казвах "Това е съдба". Носете си часовник, ако трябва будилник да е.
От всичко това по математика израках 5, 286. Аз също се глася за ПМГ с биология

9.   Аз изкарах по математика 5, 357. Аз много се притеснявах също. Но дадоха ли ни теста забравих за всичко.

10.   От Авторката
Благодаря за съветите
Приеха ми в гимназията в паралелката която исках съответно с тази с биология и химия.