Споделена история от Образование

Втора английска езикова гимназия?
Здравейте, до матурите има малко време. Трябва да избираме училища, а аз реших втора английска гимназия. Имам въпрос относно доста неща и ако може хора, които учат / или са учили там да отговарят.
1. Учителите какви са?
2. А децата?
3. Научите ли английски и втория език?
4. Самата сграда как е?
Благодаря ви, че прочетохте въпроса ми и въпреки, че има по-важни теми, моля модераторите да публикуват моята

Коментари

1.   Сградата е супер, останалото-под всякаква критика. Не отивай там, нито английски ще научиш, нито нищо. Май единдтвените читави училища се оказват СМГ и 91НЕГ...

2.   Разбирам, че си твърдо решен за Втора Английска, аз исках същото в 7 клас, но една госпожа ме разубеди. Надявам се моя опит да ти помогне поне малко! Значи имам един приятел от стария ми клас, влезе в 2 АЕГ, беше отличник, учеше, имаше само 5ци и 6ци, и не защото "зубреше", ами просто защото му се отдава, помни много лесно и само от слушане в часа си изкарва оценките. Да обаче в Английската гимназия той пропадна главоломно. Вече ходи на училище за по 1/2 часа през седмица, казвал ми е как пият заедно с някои от учителите пред даскалото и още куп други неща. Иначе сградата на 2 АЕГ е най-новата в София, тоалетната е идеална за селфита, но за учене - не съм сигурен дали става :D

И да се опитам да те разубедя с още един довод:
Замисли се какъв е смисълът да влезеш там и да учиш история, география, биология и физика на английски. Плюс това учиш с учебници една година назад, защото в 8 клас нямаш часове по почти нищо, освен английски. И най-големия довод - сертификата, за който ще учиш 5 години и не е сигурно дали ще вземеш, можеш да си го изкараш точно за 3 месеца в някоя школа. Така че замисли наистина ли си струва. Моят съвет е да влезеш в някоя професионална гимназия, защото поне излизаш с професия и ще научиш нещо, различно от език.
Дано съм бил полезен!

М 19

3.   Здравей! Аз съм учила във Втора английска и чувствата са ми смесени.
Откъм страна на учителите, като навсякъде, има и свестни, има и пълни простаци.
Език може да се научи, ако ти се паднат точните преподаватели. Много съм доволна от Анчева по немски - ако тя се падне на детето ти, със сигурност ще има възможност да го научи. Има един по история Димо Михов - пълен посредствен простак, който постоянно пуска первезни шегички на ученичките, но затова пък прави екскурзии и е толериран, сигурно защото директорката няма как да не взима процент.
За децата- тук положението е най-зле. Посредствени злобни и завистливи зубърчета. Деца на забогатели чалгари и псевдно интектуалци.
Аз не бях влезната с вакъв труд като другите и за това бях изолирана от злобите зубърчета с болни амбиции и без грам мозък в главата.
Ако и ти си един от тях ще ти е добре там, ако не си може и да го изтърпиш 5 години.
А сградата е новопостроена и е наистина много хубава. Но си спомням, че при първия дъжд се наводни.

4.   Написаното по-горе е красноречив пример за посредственост и ниска култура, също неграмотност и комплексарщина. Само болен мозък може да си помисли, че някой му завижда за това. Димо Михов е еталон за съвременен, напредничав и изключително начетен преподавател. Уважаван и авторитетен!

5.   До номер 3 : луд ли си, Димо Михов е възможно най-стойностният преподавател в тая гимназия. Много печен и ерудиран човек. Долу ръцете от г-н Михов!!!

7.   Чуждоезиковите гимназии са елитните.