Споделена история от Образование

Учител по математика не казва всички оценки на теста
Здравейте. Днес учителката по математика на теста (който правихме преди седмица), каза на почти всички ученици от моя клас оценките, но на мен и 3-4 съученика не каза оценката, въпреки че е проверила всички тестове. Като свърши часа, попитахме я защо не ни каза оценките, но се направи, че не ни чу. В голямото междучасие я срещнахме отново и пак стана същата случка. Първо си помислих, че е защото имам 2, ама после се сетих, че не е, защото реших почти всички задачи вярно. Днес(вторник) от 18:30 има родителска среща, но за съжаление никой от родителите ми няма да може да присъства. Забравих да спомена и, че след часовете също я срещнахме и попитахме каква ни е оценката. Нямаше отговор. Някой знае ли какво да правя? И ако може модератор да одобри това. М 13

Коментари

1.   Предлагам след часа да отидете пред бюрото на госпожата всичките момичета да започнете да питате. Застанете около нея и се опитайте да я накарате да каже. Всъщност, тя няма право да крие ВАША собствена оценка. Ако и това не стане, кажете на класната. Помолете я, разкажете й какво се е случило и вярвам, че тя няма да ви откаже помощ.

3.   Длъжна е да ви каже оценките или най-малкото да отговори на въпроса ви, дори и само за да ви каже, че не е успяла още да ги провери.

Кажи на майка ти и нека тя да й се обади да я попита какъв е проблема. Можеш да се оплачеш и на директорката, но може би не е много разумно, защото въпросната учителка може после да те намрази и набележи. А и даже и да не е права, директорката може да защити нея, защото те обикновено се подкрепят.

Може и да има някаква причина и да не разкриваш тук всички обстоятелства, но ако наистина я питате три пъти и просто мълчи и ви подминава, това не е нормално, да не говорим, че работата й не й позволява да го прави.

4.   утиди и и кажи на даскалката кажете ми колко имам защото ако не ми кажете утивам при директора

6.   Може да има съмнения, че сте преписвали един от друг и изчаква да ви насоли на родителската среща.

7.   Оплачи се на директора просто или на твой класен ръководител.

8.   Или не ги е проверила, или има съмнения за преписване и затова задържа резултатите - няма логика да е нещо друго.

9.   И аз бях така веднъж и после казах на друг учител и попитаха госпожата и тя каза, че теста се оказа при 12 клас :D

11.   4, пише се отиди.

12.   Казваш на вашите и на класната след това майка или татко ти да отидат при въпросната и да говорят с нея. Как така ще проявява такава дискриминация! Длъжна е да ви каже оценките. В някои страни, като САЩ учител може да бъде съден за такова нещо от ученик. ж. 22

13.   Говорете с класния си ръководител! Съберете се всички, които не си знаете оценките, и отидете да се оплачете. Разкажете за какво става въпрос и ако трябва той/тя да говори с нея или дори с директора. Като ученици, вие имате задължения, но имате и ПРАВА и е хубаво още от сега да знаете как да си ги търсите и отстоявате. Задължително кажете на родителите си, защото може би ще трябва и те да се намесят. Много ме хваща яд на такива учители, които нямат и грам уважение към учениците си. Независимо каква е оценката, тя е длъжна да ви информира за нея или поне да ви каже причината, поради която все още не ви е казала.

14.   До автора: Кажи на класната или в краен случай директорката
Но пък преди това авторе, говори още веднъж с учителката, защото може да ги е оставила в чантата близо до някой друг клас.

18.   До 1: той е момче.