Споделена история от Образование

Медицински университет, НО КОЙ?
Здравейте, обръщам се към вас с надеждата да ми дадете съвет по отношение на кандидатстването след 12ти клас. Сега съм 10ти, но мисля, че от сега трябва да се ориентирам, за да може още лятото да започна да се подготвям. Ако може тези, които са минали вече през подготовката, да ми споделят как е протекла именно тя, т. е какви допълнителни помагала, уроци..
Имам и нужда от помощ по отношение на избора на Медицински университет и бих се радвала, ако ми споделите от личен опит или от опита на ваши познати. Насочила съм се, поне за сега, към дентална медицина, както и донякъде към фармация, но като цяло все още се колебая и не знам на къде да се насоча..
Благодаря предварително!

Коментари

1.   За избора на университет-където ти е по-близо до родното място. От теб зависи какво ще научиш и колко упорит човек си, а не от университета. За подготовката-зависи къде ще кандидатстваш. Ако нямаш отлични оценки по химия и биология, може да се явиш на повишителен в края на 12 клас. Иначе подготовката по химия-учебниците от 7 до 10клас плюс решаване на задачи. В МУ-София се продава сборник със задачи с решенията им и 2 помагала. По биология-взимаш учебниците от 8, 9 и 10 клас и започваш да учиш. Това е!

2.   Ако става въпрос за България, няма какво да се колебаеш.
Eдиственият университет, който си заслужава е във Варна!

3.   Фармацията е по-сигурна и спокойна като работа и ще имаш фиксиран доход от поне 2000 лв, а денталната е леко "всичко или нищо". Първи вариант: много пари за материали и кабинет, които едва се избиват. Втори вариант : инвестицията се възвръща многократно и ставаш богат. Иначе за Дентална медицина : най-добре е МУ-Пловдив, после МУ-София и накрая МУ-Варна, която бива. За Фармация : МУ-Варна и МУ-Пловдив са на едно ниво, в МУ-София в никакъв случай (уча там и поради огромния прием е пълно с простаци и некапацитетни хора, поради което пускат лесно и качеството пада :D).