Споделена история от Образование

Знания по немски език
Здравейте! Знам немски език на ниво B1 - B2. Езикът ми харесва и имам желание да подобря знанията си. Бихте ли ми препоръчали книги, учебници или помагала, начини, с които ще мога да напредна още? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Учебници Танграм или Берлинер Плац.
За книги търси в Гугъл Bücher B1 B2 Niveau и си избери нещо. Но не е сигурно, че ще ги откриеш изобщо в България.

Имаш 2 важни компонента от езика - думи и граматика. Думите с книжки, граматиката първо затвърди падежите, после продължи с видовете изречение и подредбата на думите.

2.   Hallo Alter,
Здрасти, езика най-добре се учи като живееш на мястото на което се използва и го използваш всекидневно, но предполагам, че в случая нямаш опция да отидеш да живееш в Германия малко време, значи хубаво е да гледаш филми с немско озвучение и бг субтритри или поне английски субтитри, гледай някакви интересни документации в ютуб или чети интересни теми в уикипедия. Книги няма значение какви ще подхванеш, но е за предпочитане да са по-простички, но ще трябва бавничко да четеш в началото и да си изкарваш непознатите думи. Можеш също така да правиш упражнения с граматиката, в магазините има "Тестове и упражнения Немска граматика" на Langenscheidt, доста е полезна книжката, 6 лева струва. Аз също съм към б2 ниво на немски и сигурно ще ми трябва от сутрин до вечер да се занимавам за да го затвърдя и дори дигна, а толкова време не ми остава на ден, както ти казах, най-лесният начин да научиш език е като се задомиш в дадената страна и социализираш с хората на езика, те ще ти покажат грешките, ти ще ги слушаш как говорят и ще ги копираш докато не ти стане удобно да си говориш на езика. Само да не бъдеш като онези хора които са имигрирали в дадената държава и 10 години нищо не са научили, просто защото не са си дали зор. Да знаеш обаче, че единя език подобриш ли, другия почваш да го забравяш, като не го тренираш достатъчно време на ден. Сайт с филми с немски дублаж можеш да намериш на kinox. to и kinoger. com, само нямат субтитри.

3.   (от автора) Благодаря много за отделеното време, съгласна съм и с двата коментара. Книжката на Langenscheidt я имам ( ако говорим за същата - жълта) и е доста лесна тъй като имам една доста добра граматика, като съвсем спокойно мога да твърдя, че я знам на по - високо ниво. Лошото е, когато човек се изказва и говори на езика. Там започват проблемите.