Споделена история от Образование

Балообразуване?
Здравейте! На първо желание искам да вляза в ПМГ с биология. Погледнах скалата за оценяване и тя е 3. М + БЕЛ + МУ + БУ ( М - оценка от теста по математика; БЕЛ - оценка от теста по български език и литература; МУ - оценка по математика от удостоверение за завършен VII клас; БУ - оценка по биология от удостоверение за завършен VII клас).
Годишните оценки по математика и биология ще са 5, 75. При смятането на бала тези оценки така ли ще се запишат или само като 6. За прием ще се гледа ли годишния успех и по останалите предмети? На матурата по математика ще имам приблизително 5, 30- 5, 35, а по БЕЛ 5, 40- 5, 50. Това добри резултати ли ще са като се има предвид това, че минималният бал е 31, 335?

Коментари

1.   Ще влезнеш по 1во желание, не се притеснявай. И това са много добри резултати, като се има в предвид общото ниво, ти си си отличничка! Остани си такава и в новото училище, не се води по останалите!

М 19

2.   Ти не можеш да смяташ ли? Става 32, 8. Не знам какви са тези 5, 75 но май трябва да има точна оценка 6. Тогава даже става 33, 3.

3.   Това аз ли съм го писала?? :Д
Та, аз зн да се вземат закръглено.. така че спокойно ще ти го вземат за 6 :)
Бтв в пмг не беше ли с вътрешен изпит (или аз бъркам гимназиите)?

4.   Какви са ти оценките

5.   От авторката:
Оценката по БЕЛ 5, 518
Оценката по МАТ 5, 286