Споделена история от Образование

Не ме пускат да уча за ветеринар,а много искам
Здравейте, на 14 години от Пловдив
След като направих матурите си, се насочих към ветеринарното училище в Стара Загора. Споделих с родителите ми, но те изобщо не се съгласиха. Знам, че съм малка да живея в друг град и то сама, но от това зависи бъдещето ми.
Моля ви, дайте ми съвети как да ги накарам да ме пуснат!

Коментари

1.   Ами в Стара Загора нямаш ли роднини? Ако имаш някаква лея, чичо, то тогава можеш да ги убедиш да отидеш при тях, докато учиш и така ще накараш вашите да те пуснат.
Другият вариант е да си останеш в училище и след като завършиш средното си образование, има университети, в които можеш пак да следваш ветеринарна медицина. Има медицински във Варна, София...
Според мене във Варна е най-престижен, но знам, че и във Стара Загора има, но там не знам какво е качеството.
Друг вариант не виждам.

2.   Не пишеш по какви причини не им харесва това твое желание.

Ако пък не са ти казали точно, накарай ги да ти обяснят и да се аргументират. Направи и ти същото.

Разногласията се изглаждат само с разговор.

3.   Не си малка, но за да станеш ветиринар се изисква висше образование (университет). И ако ще учиш ветиринарна медицина, знай, че няма да се занимаваш само с котенца, кученца и папаглчета, но ще има крави, коне, свине, кокошки и овце, поне в първите две години.

4.   Казвам го като човек проучил въпроса с ветеринарството. Няма смисъл да ходиш в това училище, много по-добре е след осми клас просто да ходиш на уроци по химия и биология до 12-ти /защото изпитите са много трудни/ и да влезеш в Тракийския университет на Стара Загора. Така ще е много по-добре по ред причини. Тази гимназия няма да ти е достатъчна за да работиш това. Получава се все едно първо да учиш за медицинска сестра, да вземеш диплома, а след това да се запишеш за лекар.

5.   И да не те пуснат не е голяма работа. Влез специалност с химия или биология в която и да е гимназия, след това ще учиш висше по ветеринарна медицина ако още искаш точно това.

6.   Сега ще те вкарат в университет и специалност, които изобщо няма да харесваш и изобщо няма да си ефективен. И аз съм така..

7.   Миличка донякъде ги разбирам ги нормално да ги е страх само момиче в непознат град. Ако не успееш сега да ги убедиш не се ядосвай като станеш студентка ще кандидатстваш ветеринарна медицина и готово тогава вече ще си пълнолетна и те искат не искат ще приемат избора ти!

8.   Покрай вас няма ли училище, че чак в стара загора..
И да не те пуснат като завършиш средно, ще може да кандидатстваш където искаш.
Освен ако в Стара загора няма общежитие към училището тогава може и да те пуснат много деца от селата учат средното в друг град на общежитие

9.   Вече е късно, те са избрали училище, но ви благодаря за съветите

10.   Тогава учи здраво по биология и химия през годините за да можеш като завършиш да запишеш ветеринарна медицина. Тогава ще си голяма и те няма да имат право да ти се бъркат. Надявам се не са от типа хора, които предначертават до живот пътя на децата си, карайки ги да правят нещо, което не обичат и да учат това, което те искат. Ако са веднага щом завършиш гимназия бягай на далеч!