Споделена история от Образование

Закъсал отвсякъде в училище
Здравейте, момче 8 клас съм и уча немски в езикова гимназия. През годината бях много отпуснат, знам ги нещата до някъде, изкарвам шарени оценки, като средно съм за 4. Да, но се стремя за повече. Всеки път, щом изкарам ниска оценка се разочаровам от себе си и се тормозя. На родителите ми не им пука особено, доволни са външно на моите резултати, но мен ме е страх, че вътрешно са разочаровани от мен. Наистина много ми тежи, не знам от къде да почна да се стягам, след 2 седмици и матура ще имам върху езика. Нямам никакъв стимул 8 клас, а преди много обичах да уча и имах главно шестици. За това Ви моля- кажете някакви съвети, каквито и да са, за това как да уча или как да се поправя. От възрастта ли е? Ако има някой с подобен проблем нека също да сподели, наистина много се измъчвам. Благодаря!

Коментари

1.   Ами щом не си доволен от резултатите си, сядай си на д- то и се стягай да учиш. Без да учиш, няма как да стане. Хванал те е мързела явно. И мен ме беше хванал в 8 клас мързела, ама пак успях някак си да се стегна към края и имах добър успех и по- точно 5. 35.
Всичко зависи от теб. Ти се явяваш на изпитите в час, ти правиш контролните, ти ще се явяваш на матура. Никой не може вместо теб да се яви.
Недей така мързеливата да я караш и да си мислиш, че без да учиш ще минеш напред. Това е до време. Аз бях така и после като станах студент, на първите два изпита бях скъсан и тогава си дадох сметка, че не става така и ми беше много трудно.
И за матурата по история я карах така, уж ги знаех нещата, а после оценката беше много слаба, защото не четох. Оценката от матурата освен ако не изкараш 2, втори път не можеш да се явиш, за да я поправиш.

2.   ами ето ти един съвет, спри да си бараш меча и да мислиш по цял ден за цици, не излизай никъде за 2 седмици и само учи - по ясно няма как да го кажа, всичко друго е празни приказки

3.   Здравей! И аз съм 8 клас и уча в езикова гимназия, но съм момиче и съм с английски, а не с немски. И на мен ми е доста трудно, а и все пак сме с нови учители, ново училище и нов клас. До 7 клас, учителката ми по английски не ставаше за нищо и вместо за 6, реалните ми знания бяха за около 4. В началото на тази година ми беше адски напрегнато. Още от първият ден ни дадоха да учим 100-200 думи и на следващия контролно. Аз се стъписах и затова първата ми оценка беше 3. Не можах да се примиря с т нея и затова се хванах да уча много сериозно. На класното първия срок имах 5. 16 и бях доволна от себе си. Сега в края на втория, отново ми е напрегнато и започнах да уча както в началото. Притеснено ми е за изпита, но се надявам да мине добре. Не мисля, че проблемът ти е във възрастта. Просто наистина е трудно, но нали затова сме в езикови гимназии. Съветвам те да отделяш най-малко 2-3 часа на ден за учене и да не позволяваш на нищо да те разсейва, за да има полза от ученето. Друго нещо, което мога да ти кажа е да не се притесняваш толкова сега, защото оценките от 8-ми клас не влизат в дипломатата ти накрая. Най-добре лятото си почини добре и догодина се стегни и покажи най-доброто от себе си. Надявам се да съм помогнала! Успех на изпита! ;))

4.   Каква е тази матура по немски език в средата на юни и то в 8-ми клас?

5.   Изгради си СТИМУЛ - " Нямам никакъв стимул 8 клас, а преди много обичах да уча и имах главно шестици. " Най добрият стимул е, да искаш да си някой в обществото. Ако искаш да си обикновен пълнеж, почти незабележим, продължавай както сега. Не се занимавай с гаджета и порно, а чети. Воля трябва, ВОЛЯ! Успех!

6.   Ми дай си зор бе пич! От кого зависи, ако не от теб? Прави нещата, защото ти искаш, а не защото родителите ти искат. Намери мотивация, постави си цел и ще видиш подобрениe! Gl&hf!

7.   Припомни си това, което знаеш, след това се опитай да научиш всичко, което не знаеш, но си разпредели времето така, че да ти стигне.Успех на матурата и през другата учебна година се стягай повече.

8.   Не се тревожи! 8-ми клас е труден в езиковите гимназии, защото за пръв път ти се налага да наблягаш толкова много на език, който вероятно не си учил задълбочено преди. А и немският не е лесен, поне според мен. Ти си в една нова обстановка, ново училище, нов клас, всичко е различно и непознато. Ще ти се наложи да положиш по-големи усилия, за да влезеш в час с ученето, иска се постоянство и упорство. Трябва да приемеш факта, че с всяка следваща година, ще трябва да учиш по-усилено, за да се справяш добре в училище. По-лесно няма да стане, но ако имаш желание, ще влезеш в ритъм. Недей да съдиш толкова по оценките. Те са важни, но нищо не е на всяка цена. А и доколкото си спомням, оценките от 8-ми клас не влизат в дипломата ти за средно образование.
Относно мотивацията за учене, която казваш, че ти липсва, мога да те посъветвам да не се стремиш да зарадваш родителите си с успеха си или да се сравняваш със съучениците си. Когато учиш, го прави за себе си, за да имаш самочувствието, че знаеш и можеш. Поработи върху концентрацията си, нека да няма нищо около теб, което да те разсейва. Може да е за по-кратко време, но вниманието ти да е насочено само към домашните- без компютър, без телевизор или телефон и всякакви подобни неща. Определи си един час от деня, в който да започнеш да се подготвяш и го спазвай постоянно. Прави си почивки, недей да се напрягаш да учиш часове наред, защото няма да е продуктивно. Като усетиш, че си се натоварил достатъчно, излез малко, пусни си някой филм, слушай малко музика.
За самото усвояване на езика, мога да те посъветвам да гледаш филми или да четеш разни неща из нета на немски, за да свикваш с говора и правописа по-бързо. Общо взето, целта е да вмъкнеш езика в ежедневието си- мисли си как се казват разни неща, докато ги вършиш, превеждай си наум изречения, които използваш всеки ден, елементарни разговори и изрази. Има много различни тактики за по-качествено усвояване на езика, които можеш да намериш в интернет. Когато аз трябваше да уча нови думи (само че на английски), бях намерила един вариант, който много ми допадна. Трябваше да си ги пиша на листчета и да ги разлепям на разни места вкъщи, така че да ги виждам постоянно, и действително се оказа полезно. Като цяло, всеки учи по различен начин, някой хора имат зрителна памет, други слухова или двигателна, просто трябва да пробваш, за да откриеш оптималния за себе си вариант.