Споделена история от Образование

Минимален БАЛ
Бих се радвала, ако удобрите историята ми, защото това е наистина важно и спешно за мен..
Здравейте :) Както може би се досещате съм седми клас и НВО-тата минаха. В петък излязоха резултатите и до някаква степен съм разочарована от себе си, но това на страна. От пети клас съм си избрала, че искам да уча в ОМГ "Акад. Кирил Попов" в Пловдив след седми клас. Изчислявайки, БАЛ-ът ми се получава точно 32, 715 и се притеснявам дали ще ми стигне, защото на първо желание бих искала да напиша системно програмиране, а до колкото знам там приемат с висок БАЛ. Единственото, което до някаква степен ме успокоява е това, че тази година резултатите като цяло са доста ниски и от 53 000 явили се ученика, 19 000 имат двойки по Мат и 8 000 по БЕЛ... Мислила съм и за ЕГ, но съм на мнение, че искам ли да науча език, мага да го направя и извън училище. За там БАЛ-ът ми става 33 и нещо.
Та, основният ми въпрос е, бих искала да попитам запознати с приема или учещи в математическата в Пловдив, знаете ли горе-долу с какъв минимален БАЛ приемат там. Благодаря, че прочетохте историята ми. Приятен ден :)

Коментари

1.   Пиши на първо място там където най-много искаш, ако не те приемат на първо класиране там, пробвай на второ, ако не стане значи така е трябвало. Моят бал също може да не ми стигне за исканата гимназия, ще пробвам и на второ класиране, ако не, оставам там където съм приета. Подбирай правилно желанията си. На първо място пиши това, което най-много желаеш, на второ следващата гимназия, която ти харесва и така нататък. Успех!

2.   Виж сега, остави настрана факта, че има толкова много двойки... и виж колко са шестиците и изобщо добрите резултати в страната. 7 клас съм и аз... имам приблизително същия бал като твоя. Виж статистиките с оценките в страната и виж на кое място си, както направих аз. Не се притеснявай за това дали ще бъдеш приета, защото има все пак 3 класирания и имаш шанс. Бори се до последно и не се притеснявай чак толкова :)

Късмет от мен :)

3.   Н. 2 къде мога да видя въпросната статистика???
От авторката

4.   Ами в крайна сметка майка ми беше принтирала някаква статистика на оценките в България.. София.. В твоя случай трябва да видиш за Пловдив. Разрови се за статистика на оценките НВО 2016, пиши Пловдив и може и да ти излезе :)
Успеех
(от 2)

5.   Майка ми май взе статистиките от мон, но не съм сиг де.
Иначе и аз мисля да се пробвам там със системно програмиране с 33. 178 бал (за езикова ще ми е 33. 500)
Напълно съгласно съм с Н. 1... внимавай като си подреждаш желанията. Мисля, че имаш шанс, но може и на 2 класиране. Според мен по-добре не пробвай на 3, защото там си губиш позициите.
Абе най-важното е да сме живи и здрави!! :Д

6.   В сайта на РИО - Пловдив би трябвало да има информация за максимален и минимален бал за минали години.