Споделена история от Образование

Връщат ли се гимназиалните стипендии?!
Здравейте. Завършвам 10-ти клас, момиче на 17 години съм. Уча в профилирана паралелка с профил икономика и миналата година и тази взимах пълна стипендия за отличен успех. От догодина обаче се налага да се преместя в друго училище, защото семейството ми се премества в Хърватия (родината на тате) и аз ще уча там. Някои съученици ми казаха, че махнеш ли се от гимназията, трябва да върнеш стипендиите, които са ти давани до момента. Ама това законно ли е изобщо? Така ли е наистина и ако да, защо? Плюс това нали тези стипендии не са ми от училището, а от държавата? Моля ви, кажете ми, защото не мога да занимавам нашите с връщане на около 200 лева, но не мога да продължа да уча тук. 100% сигурно е.

Коментари

1.   Не, не мисля че трябва да ги връщаш. Дори подобно нещо за първи път чувам.. защо не попиташ класната / класният?

2.   мисля, че тва са глупости няма как да ги връщаш, кой те омота пак?

3.   Мисля, че това не е вярно. Стипендиите ти се дават от държавата, а не от училището за отличен успех и те са лично за теб. Спокойно, няма да се налага да ги връщаш, това че се преместваш в случая няма значение.

Успех в новото училище! :)

4.   Не! Не се връща нищо! Ако някой твърди обратното моля да ми го пратиш, ако не мога да го оборя се ангажирам лично да покрия "задълженията"!!!

5.   Не, не трябва да ги връщаш. И аз взимах някаква стипендия, но не са ме задължавали да я връщам. Но все пак твоята ситуация е различна и все пак не мисля, че ще я искат - все пак е стипендия.

6.   Според мен само ти завиждат, няма такова нещо като връщане на стипендии.

7.   Пълни глупости

8.   Това са пълни глупости! Нищо няма да връщаш. Успех