Споделена история от Образование

Банково дело или счетоводство
Здравейте, следващата година ми предстои НВО, защото ще съм 7 клас и след това ще трябва да си избера училище в което да продължа образованието си. Вече се насочих към едно, но искам да ви попитам какво да избера - банково дело или счетоводство? Двоумя се между тях двете и не мога да реша, вие как мислите?

Коментари

1.   Със счетоводството винаги можеш да си намериш работа, може да практикуваш дори в собствена фирма, има бъдеще и развитие.
Банковото дело е по-комплексно и по-трудно ще намериш работа в някоя банка, ако нямаш някой силно-твой човек там.
И двата варианта да доста скучнички, прецени дали са подходящи за теб. Счетоводството е най-скучното нещо на света. (лично мнение)

М. 30г.

2.   Аз ще съм тази година в НТГ със счетоводство. Та, иначе и аз се чудих между двете, но ме посъветваха мн хора и избрах счетоводството. Предпочетох него, защото по-лесно ще си намеря работа, казаха ми, че заплатите са по-хубави и като завърша счетоводство пак ще мога да работя в банка. И най-вече заради това, че това ми харесва.
Ти имаш мн време. И аз преди една година мислех различно.
Първо направи изпитите, разбери оценките си и тогава ще си по-подготвена и ще си избереш училище по-лесно.
И когато дойде време за изпитите, не трябва да се притесняваш... ама трябва да си мн спокоен/спокойна, защото и аз си мислех, че мога да направя 36 бал, но се притесних и....
П. П. sorry ако имам грешки (бързам).

3.   Как си се представяш един ден? Като банкер или като счетоводител? Защото въпросът не е само какво да уча след 7 клас, а какво искам да работя след това. Та се опитай да проучиш плюсовете и минусите на всяка от двете професии и тогава реши. Въпреки, че това все пак е гимназия, а не висше образование и накрая един ден можеш да имаш съвсем друга идея за кариерно развитие, но щом в момента въпросът е банково дело или счетоводство, се опитай да се запознаеш малко по-подробно с работата на банкерите и счетоводителите и виж, което ти харесва повече. Пък, накрая можеш да станеш архитект или лекар. :))

4.   Профил икономика и мениджмънт- през 5-те години обучение се изучава икономика на предприятието с учебна практика, счетоводство, маркетинг, право, макро- и микроикономика, бизнес комуникации, статистика, утф(учебно тренировъчни фирми), търговия. Това поне аз изучавам в НФСГ. Страшно интересно е. Да, може би от части трудно, но нямаше да е интересно. Така, че помисли си хубаво преди да се насочиш.

5.   Съветвам те да избереш банково дело :)))
И Успех!

6.   Аз съм завършила бизнес икономика. Сега съм счетоводителка и съм много доволна. Вярно накъсвам се от работа, но си има пари в сектора, и знам, че без хляб няма да останаЖ29

7.   Аз съм завършила Икономика на търговията в Икономическа гимназия навремето и излизахме като дипломирани счетоводители. Препоръчвам ти тази специалност, защото както горе писаха - няма да останеш без хляб. Счетоводители винаги ще си трябват и можеш да работиш това и да учиш примерно задочно. Банково дело е специалност, която не те квалифицира в нищо. Тези специалности се наплодиха в края на 90те, когато банките растяха като гъби. Днес само висшисти работят в тази сфера и пак са гола-вода.
По-добре учи нещо реално каквото е счетоводството. После можеш да продължиш в която и да е икономическа специалност и изпитите по Счетоводство, които са доста труднички, ще ги взимаш без да учиш за разлика от колегите ти.