Споделена история от Образование

Заварчик
Здравейте,

Живея в София и имам доста прилична работа. Проблемът, е че нямам професия до момента(на 25 години съм). Владея на много добро ниво два езика. Това за което ми трябват съвети и информация е как става процедурата по изкарване на сертификат за заварчик с международна валидност и къде може да стане това в София. Трябва ми качествено обучение, което по възможност да е с гъвкави учебни часове. Завършил съм техническо училище, но нямам опит по специалността си, и наистина бих искал да подновя знанията си и да започна да ги поддържам паралелно със сегашната си работа.

Благодаря!

Коментари

2.   От бюрата по труда препращат към тези професионални курсове, там най добре ще те информират. Навремето такива се организираха в по големите комбинати, където имат нужда от заварчици, но сега тези комбинати са унищожени. Сега стана такава каша, вероятно има частни такива, на принципа на шофьорските. Търси по нета. Ако станеш добър аргончик, това е добра професия, търсена навсякъде.

3.   Ето избирай си:
http://www.weldingbg.com/training/training.htm
Професията заварчик често е подценявана в днешно време но в същност е много важна и добре платена! Има много методи на заваряване като се започне от газо-пламъчното та се завърши с лазерното и плазменото!
Добрите заварчици в София се броят на пръсти, а работа има много, така че това е перспективна професия!

4.   първо, заварчик е ужасна работа, а си само на 25, второ с два езика можеш да си намериш много прилична работа и на добри пари. Ще ходиш с бяла риза и с нея ще се връщаш. Ако искаш да си заварчик се приготви за работни дрехи и болящи очи.

5.   №4, караш я по принципа, една жена ми каза. Имаш ли си представа как днес се заварява, или си гледал дядо си с правеният електрожен да църка по ръждиви железа? Виждал ли си как е направена алуминиева рамка за велосипед? Със заварка разбира се. Виждал ли си техника в хранителната индустрия, в млекопреработката, изобщо навсякъде, дори в космическата техника. Навсякъде се срещат супер заварки. Щели да го болят очите!? Знаеш ли, че има соларни маски, които се затъмнават автоматично, според интензитета на осветяване? Изглежда не си, щом само с бели ризки искаш да ходиш, значи техниката ти е чужда. Това, че знае два езика е добър плюс, спокойно може да отиде и да поработи в чужбина. Да си посъбере пари и да си уреди бъдещето. Авторе дерзай, на правилен път си, много перспективна професия си избрал да научиш. Един познат си оборудва гаража с модерна заваръчна техника и е по фините заварки, постоянно има клиентела и си живее като баровец.

6.   До № 5. Парите, които изкарват заварчиците са нищожни пред разбито им здраве. И не една жена ми го каза, от опит знам. Професията е изключително рискова и предразполага към онко заболявания.