Споделена история от Образование

Ще си запазя ли общежитието?
Здравейте хора пише ви един леко обезпокоен студент от Софийски университет. Завършвам първи курс и съм към Факултета по класически и нови филологии. Работата е там, че вторият семестър се отдадох на мързел и ето ме вече с два невзети изпита :/. Повече няма да станат поне :D Ще дам всичко от себе си единият да го взема на поправката през есента и най-вероятно ще успея, но за другия положението е много, много несигурно, даже по-скоро Не :( Та се запитах каква е опасността да остана без покрив над главата си от есента? Доколкото разбрах има бал за всеки факултет, но не успях да намеря точни данни за моя. Оценките ми от първия семестър за две тройки и една петица (без невзет изпит) и две двойки, една четворка и една петица за втория.
Бих се радвал да ми помогнете, а и нищо чудно да ме мотивирате допълнително за през лятото :)

Поздрави :)

Коментари

1.   Просто питай в университета. Така и така не го посещаваш често, поне да не забравиш къде е.

2.   Няма абсолютно никакъв шанс да останеш без общежитието си.

3.   Най-добре иди си питай хората, които се занимават с настаняването в общежитията, обаче това да ти е за урок. Щом от 1 курс висиш с 2 изпита как изобщо си представяш, че ще завършиш? ! Всеки има трудни моменти и може да стъпи накриво, обаче се стягаш и септември си взимаш и двата изпита! Иначе по-добре прекъсни и се върни в родния си град вместо хем да се мъчиш, хем да харчиш парите на вашите, а да няма резултата. За да стигнеш до тук или учиш нещо, което не ти харесва или си толкова феноменално мързелив, че просто няма смисъл да натоварваш вашите финансово. Висшето образование е привилегия, а не даденост, която се полага на всеки.