Споделена история от Образование

Образование в Германия
Здравейте, аз съм момиче на почти 15 години и тази година започвам в 9 клас. Баща ми работи в Германия от някъде 4 години. Връща се в България само за няколко седмици през лятото и за Коледа и Нова Година. И тази година се върна, но ми предложи нещо - да дойда с него в Германия и да уча там. Според мен това е добро предложение, но не мога да оставя всучко тук, като започнем от факта, че не мога да оставя майка ми и брат ми тук, до факта, че тук са мойте приятели и всичко. Ами как ще се оправя там, като не знам немски, няма да мога да се оправя там и в училище няма да разбера нищо. Аз английски знам, колкото да се оправя и каквото сме учили в училище. Но не ми се напуска България толкова рано. Там ше съм никой. Моля кажете ми какво да правя и какво да избера. Благодаря. Надявам се администраторите да публикуват това.

Коментари

1.   Здравей!
Аз съм студентка в Германия, дойдох на 19 и живея от няколко години тук и от опит мога да ти кажа, че тук живота е много по различен от колкото в БГ. Ако обичаш да излизаш, държиш на близките ти в БГ, не идвай насам, а се наслади на тинейджърските си години там, защото после ще ти липсват. Щом баща ти е тук, можеш да дойдеш и на по късен етап, за следване примерно, но си още на 15 и ти се живее, ще ти е по добре в БГ и по лесно в училище. Не казвам, че тук не можеш да завържеш приятелства, но е по-различно. Каквото и да решиш, успех!