Споделена история от Образование

Лайпцигският университет
Здравейте! Аз съм момче на 16 от София. Аз искам да уча в Германия, и по-конкретно средновековна история в Лайпцигския университет. Моля всеки, който е учил и има информация да сподели.
За самият град също моля да споделите, ако знаете.
По немски имам серфитикат от В1.

Коментари

1.   То хубаво си решил какво ще следваш, ама какво си решил да работиш след това? С тая история, най-много да си пазач в музея по Средновековна история.

2.   Във фейсбук има група "Помощ при кандидатстване в Германия и Австрия". Там можеш да получиш доста информация. За кандидатстване в Германия искат В2/С1 т. е. можеш да държиш ТестДаф, но задължително трябва да го вземеш с 4 на всички компоненти. Четворката е на ниво между В2 и С1, а ако имаш 5-ца, това е максимума и отговаря на С1. А ако си с немски като първи език значи имаш възможност за DSD. Относно университета, и аз съм му хвърлила око. Това е 2-ят най-стар университет в Германия. Градът е подходящ за студенти. Имаш по-големи възможности за общежитие, отколкото в Западната част. Издръжката варира между 500-400 евро, като включва и общежитието. А самите общежития са хубави и на добри цени-от 170 начална цена. Разбира се има и по-скъпи. А най-хубавото е, че имаш собствена стая и делиш баня и кухня с още 1 или най-много 3 души. В Youtube има доста клипчета за университета. Виж ги и ще придобиеш представа за атмосферата и града. Но най-добре потърси групата за взаимопомощ в интернет и ще получиш повече информация.

3.   Няма хляб в тази специалност. Учи инженерни науки, ще изкарваш после куп пари в Германия. Историята ще си я блъскаш в главата. Лайпциг не е лош град, но по добре се ориентирай към западната и югозападната част на страната.