Споделена история от Образование

Moга ли да продължа да уча с купена диплома?
Здравейте, когато бях 2ри клас брат ми се разболя и нямах възможност да продължа обучението си, но дойде момент и осъзнах, че така не може да продължава. Пробвах да се запиша като частен ученик, но може от 5ти клас нагоре, а де факто аз съм със завършен 2ри и не става. Намерих един човек, който ми каза че може да ми уреди диплома за 8ми клас (регистрирана в МОН) и с нея да се запиша като частен ученик и да завърша средно. Дали наистина е възможно или ще разберат, че е фалшива и ще го отнеса. Благодаря предварително!

Коментари

1.   В момента в България ситуацията е такава, че дори и да е фалшива дипломата, мисля, че ще ти се размине. Всичко е наопаки тук, така че се възползвай докато е време. Пробвай в няколко училища, все някъде ще те вземат. Успех!

2.   Тази тема е майтап, нали? Доста грамотно пишеш за второкласник :)

3.   Като цяло браво, че пишеш доста грамотно за човек с 2 клас. Обаче не мисля, че идеята ти е добра, защото рано или късно ще се разбере, че мамиш и ще стане лошо.
По-добре провери дали все пак няма начин да ти разрешат да се запишеш като частен ученик от 3 клас и понеже не си на 8 години, няма да имаш проблеми да взимаш 2 години за една и за няколко години да си наваксаш, пък после гимназиалната степен да си я учиш нормално, т. е. 1 година в 9 клас, 1 в 10 и т. н.
А, можеш и да провериш дали няма вариант и просто да положиш някакви изпити за да ти дадат диплома поне за 5-6 клас. Най-добре отиди в някое училище, помоли за среща с директора и му обясни какъв е точно твоят случай и че си прекъснал училище не заради мързел, а заради непредвидени обстоятелства. Ако се наложи може да подадеш и специална молба, защото няма начин да не са предвидили как се процедира в случай като твоя. Щом имаш желание ще намериш начин. Успех!

4.   Виж сега, в началното училище се учат основни неща като таблицата за умножение например. Моят съвет е да седнеш и да научиш, защото без тях си за никъде. Като нямаш основата по-нагоре ще се загубиш и затънеш. Няма смисъл от купената диплома.

5.   Да и после като отидеш на работа и те питат нещо и не можеш да отговориш ще цъфнеш и ще вържеш!

6.   За какво ти е изобщо да учиш и за средно? Купи си и тази диплома.