Споделена история от Образование

Сигурен университет
Здравейте,
В дванадесети клас съм и ме интересува в кои университети мога да вляза с по- слаби оценки. Това е въпрос към всички вишисти, които използват този сайт!

Коментари

1.   С две думи ти търсиш университет тип Мики Маус. Ами у нас много такива - Благоевградски, Пернишки П У Т К А, Варненски свободен, Шуменски, Русенски, дори В. Търново и къде ли още не по паланките има Мики Маус университети, но с такова виШО гледай вашите да имат много, много, много връзки за държавна работа, защото иначе си безработен или ще береш яготи в чужбина. Моя близка има такова вишУ и така и не разбра, защо никой не я назначи никога на работа..
Съветът ми към хора като теб е да не учите вишУ или учете само заради студентския живот - джиджи-биджи на гърба на мама, но си знайте предварително, че не взимате хляба си в ръце. За вас е подходящо само професионалното образование и квалификация, занаятите, практическата работа, дребния бизнес.

2.   До Номер 1: Забравяш УНСС. Всички тъпаци от моя клас са там.

3.   1, стига с този Мики Маус, във всяка подобна тема влизаш с този лаф. Изтърка се вече. Иначе си прав.

4.   Трябва да гледаш и специалността да е лека, защото ако влезеш лесно в специалност с кофти предмети, може да се откажеш. Спомням си едно момче влезе, но после се отказа, и то се отказа(според мен), защото отношението на определен преподавател, примесено с предмети, които на пръв поглед нямаше как да бъдат взети, караше някои студенти да се чувстват глупави и това много подбиваше самочувствието. Момчето не беше глупаво(а и другите, които се отказаха), но уви... сега едни ще се бият в гърдите, че са висшисти, а всички можеха да завършат(теоретически). Теоретически, защото човекът може да не е имал пари за частни уроци, помня работеше(ако се е издържал сам, парите може да не са стигали), видях - не беше попаднал в среда и компания, които да го подпомогнат в учебния процес, сам беше(по-затворен човек), докато тези, които преписваха се подпомагаха един другиго и взимаха изпитите, въпреки че и от тях не всички завършиха. Фактори много, идеята ми е, че не трябва да се съди според образованието - основно, средно, висше, тъй като не знаем историята зад него. Абе... живот! Влизай в сайтовете на университетите и гледай - има допълнителни приеми, не се влиза трудно. Виж учебните планове и имали математика, бягай. Ако е само една за целия учебен план, взема се, обаче трябват и частни уроци, а ако дадат и определени задачи под формата на курсова работа, трябва да платиш на някой - няма да си честен пред себе си, пред другите не, защото на 20, 1 студент да си я е решил сам. Най-лесната специалност е тази, за която е питано още щом влезеш в сайта и дадеш начало, на първата страница. Лошото е, че там бала се вдига от наплива. Влез в нещо "сухо", там се търсят кадри, защото никой не иска да го учи. Само четене, без математики, икономики. Винаги с малко четене може да си изкарваш тройките и пак ще имаш някакви знания. Или търси език, за който няма голям наплив - също може да си караш айляк. Варианти да искаш. Ако пък ще наблягаш на студентския живот не влизай в тия, за които писах - просто няма хора и ще ти е скучно, тогава по-добре влизай в икономиките и ще ги изтикваш някак си. Лошото е, че когато не ти е интересно, по-трудно стават нещата и едвааам-едвам вървят(4 години пълзят, като цяла вечност).
Ако пък смяташ, че учителите ти ще те ощетят, откъм оценки и реалното ти ниво е над 3(никога не съм смятал, че тия смешни оценки могат да оценяват обективно - примери достатъчно), тогава учи за приемните изпити. Почти навсякъде можеш да влезеш - университетите разчитат на броя.

5.   Не се притеснявай, сега свободните места за първокурници са повече от завършващите гимназисти.
Ако преди при кандидатстване се борехме 4 кандидата за 3 места, то сега за трима кандидата има 4 места :)
Така че ако е само колкото да запишеш нещо не се притеснявай.

6.   От автора: благодаря!

8.   Бургас - Асен Златаров
Благоевград - Югозападния
Пловдив - УХТ

9.   Едно го е казал много точно, за съжаление в България на малко тези, които учат нещо и знаят защо го учат, а не за да имат "висше".

10.   Благодаря отново!

11.   В България във всички университети е пълна пародия, така че който и да е.