Споделена история от Образование

Изучаване на немски език - Sprechen Sie Deutsch? :)
Здравейте! От миналата учебна година започнахме с изучаването на немски, не попаднахме на госпожа и общо взето нищо не научихме. От новата учебна година ще сме с нов преподавател, което значи край на фалшивите оценки. До 15 септември искам да науча езика колкото се може по-добре. Записала съм се на онлайн курс, който много ми помага, уча много нови думи всеки ден, но не знам дали е достатъчно. Някой, който може да ми помогне в това трудно начинание-някакви помагала, речници, сайтове, методи за успешно научаване. И последно, някой, който познава добри частни учители в Пловдив с по-ниски цени. Благодаря Ви!

Коментари

1.   Duolingo. com

2.   http://www.deutschakademie.de
Мисля, че тези материали ще са ти доста полезни. Както и от андроид маркет, можеш да си свалиш много игри и приложения. Би ли споделил, кой он лайн курс по немски ползваш точно и каква му е цената.

3.   Не мога да ти помогна с учител, но мога да ти помогна с друг ценен съвет. Ако получаваш неудовлетворителни оценки и при новия учител, не обявявай война на езика. Той не ти е виновен!

"не попаднахме на госпожа и общо взето нищо не научихме"
"нов преподавател, което значи край на фалшивите оценки"

Не си настроена за учене, а за бележкарство.

4.   Авторката
Курсът е от Асториа Груп,истинската му цена е около 230 лв,но аз го взех за 25 с намаление от Грабо. В момента ваучерите са изтекли,но след около 2,3 седмици отново са в промоция.Сега са пуснали и курс за английски,ако някой проявява интерес.
ето и линк :https://grabo.bg/places/astoria-grup-5612/deals
Благодаря Ви за добрите сайтове,много ще ми помогнат.

5.   Номер 3, точно обратното е..
Миналата година завърших с 6 по немски в ЕГ„Пловдив„. Понеже госпожата малко завишаваше оценките, реших да затвърдя знанията си и да изясня нещата. Ако исках да получавам незаслужени 6 щях да искам същата госпожа и въобще да не се измъчвам с 300 нови думи на ден. И съм пуснала темата за помощ с изучаването на езика, а не с помощ за фалшиви оценки.

6.   № 2 съм, доста материали копнах, защо не излизат, не мога да разбера.
Ще опитам пак:
http://lingohut.com

http://www.goethe-verlag.com/book2/BG/BGDE/BGDE002.HTM

Дано този път ги публикуват. Търси в нета, като пишеш само ключови думи на немски, излизат страхотни неща. Най-добре учи езика директно, не през български. Има в ютюб, страхотни обяснения на граматиката само на немски. Примерно пиши конюктив 1 или 2 на немски и ги гледай. Също и страницата на дойче веле, там има и тестове.