Споделена история от Образование

Специализация в чужбина
Здравейте,
Ученичка съм вече в етап, в който трябва да се насочвам към даден университет и специалност. Доста добра ученичка съм, смея да твърдя, че съм и интелигентен млад човек, който чете много и се интересувам от разнообразни теми. Та така, мисля, че имам доста смели мечти и именно оттам идва притеснението ми. Искам да се занимавам със пиар, но вероятно ще завърша бакалавър в български университет(най-вероятно Югозападен университет в Благоевград), а вече след това магистратурата в чужбина. Въпросът ми е знаете ли дали благоеврадския университет предлага някакви програми за специализация в чужбина или който и да е друг университет с такава опция. Ходя на уроци по английски, за да го усъвършенствам максимално, но не смятам да държа изпит тойфел. Благодаря!

Коментари

1.   Ти нещо се шегуваш? Югозападния университет и магистратура в чужбина? Само в Македония може или в Зимбабве. Това е един от най-лошите университети у нас и ти и 1 ден няма да изкараш в чужбина с тези „познания“. Освен това няма никой чужд университет, който да поддържа връзка с подобен кух ВУЗ. Връзки с чужбина имат унита като ТУ София, СУ, ПУ, които извършват научна дейност, не тези, които работят за създаване на бъдещи безработни.
Ходи си на уроци по английски, но без сертификат няма как да ходиш да учиш в чужбина с английски език.
Виж, имам два съвета към теб - не си губи 4 г. от живота с подобни „университети“, а по-добре учи някаква професия ако не ставаш за висше, а английски винаги ще си потрябва, но най-важно е да си хване човек хляба в ръцете.

2.   С бакалавърска степен от ЮЗУ, започнах магистратура в ТУ- София и заминах в чужбина. Все пак сме ЕС, друг е въпросът, че този университет, както и повечето са си чиста загуба на време.