Споделена история от Образование

ВУЗ-НХА,НБУ и Интериорен дизайн
Здравейте!
Момиче на 17 години съм и сега ще бъда 11-ти клас.
От това лято вече започнах да се интересувам от избор на матура за 12-ти клас и от ВУЗ-ове.
Решила съм, че искам да уча Интериорен дизайн(каквато е и специалността ми в момента в гимназията). Прочетох и видях, че в България нямам големи възможности за избор на учебно заведение, но не мога да уча в чужбина, а и нямам това желание.
За сега съм се спряла на НХА(Национална художествена академия) и НБУ(Нов бългалски университет). Ще искам мнението ви за двата университета най-вече от хора, които са учили там, учат в момента или са имали контакт със студенти и преподаватели. На останалите няма да обръщам внимание, не ми е нужна информация, която не е достоверна и породена от омраза и черногледство.
Смятам, че ако започна работа докато уча(каквато и да е-дори в началото да чистя или да разнасям кафе) в студио за интериорен дизайн ще успея да си създам име и ще имам възможност след това да вляза в самата фирма като пълноценен служител.
Ще се радвам и ако има хора, които се занимават с Интериорен дизайн и успеят да ми дадът допълнителна информация.
Ще бъда благодарна на всеки, който може да ми даде каквато и да е информация по темата.

Коментари

1.   Не избирай нбу много е лошо тази университет се завършва само ако имаш връзки

2.   Здравей! Първо за НХА не ти трябват оценки от матури- там си има изпити по рисуване и се влиза с тях. Аз се дипломирах там, преди няколко месеца и качеството на образование е стабилно. За интериорен дизайн- там пряко няма такава специалност но се изучава от специалността Индустриален дизайн (познавах хора от тази специалност и се занивават достас ученето на интериорен дизайн). А иначе като самостоятелна дисциплина има в магистърската програма на НХА.Пак ще пиша,ако имаш въпроси питай :)

3.   Съжалявам ама суровата българска действителност е такава - малка част от хората едва събират по 500 - 1000 лева на година за да си сменят ЧАСТ от мебелировката в една от стаите, а по голямата част въобще не могат да си пзволят да сменят и една мебел! Ще се изненадаш колко много хора гледат телевизия на стари ЦРТ (кинескопни) апарати от немотия!

Сега си представи колко хора биха дали пари на някой дизайнер да ги съветва какви мебели да си купят... Да, вероятно има и такива но не мисля че са повече от 0,001% от населението или преко сили 800 човека, ама тия 800 човека не са случайни ами си пият кафето с Евгени Минчев или там другите дето ги имате за фешън икони.

И от тук нататък си прави сметка за твоята реализация като интериорен дизайнер, аз лично те виждам като продавач консултант в магазин за мебели.

Не искам да мислиш че те хейтвам, приеми го като градивна критика.

4.   Номер две-благодаря много, ако възникнат още въпроси ще пиша скоро отново тук.
Номер три-мисля, че ясно се изразих относно това, кои мнения ще взимам под внимание. Мога само да ти благодаря за отделеното време.