Споделена история от Образование

Нямам мотивация
Здравейте! Аз съм момче на 20 години от Пловдив. Живея с родителите си. Уча специалност Рехабилитатор в МУ Пловдив. Проблема ми е там, че не мога да се мотивирам достатъчно за да се стегна и да изкарам изпитите си. Много се притеснявам като съм на изпит започва да ми трепери ръката усилва ми се сърдечния пулс и т. н. Днес примерно си казвам че утре ще стана рано за да уча и алармата звъни изключвам я и продължавам да спя. Пропилявам си деня с цъкане на телефона. Не съм постоянен. Имам вече 2 ликвидации които струват 200 лв. , а не искам да затруднявам родителите си. Дайте ми съвет какво да правя :(

Коментари

1.   Какво да правиш? Ами почни работа на първо време. Понеже не си взимаш изпитите, поне може да изкарваш пари и реално мисли дали си изобщо за висше, изобщо за тази специалност.
Ако след 3 семестъра видиш, че не си взел всичките си изпити. Прекъсни и прави нещо друго.

2.   И аз го имам този проблем. Нещо тотално съм се пречупил. В училище толкова се старах, беше ми хубаво да уча и да изкарвам височки резултати. Завърших гимназия с 5. 90, на матурите имах 5. 50 по БЕЛ и 6. 00 по Математика, ама сега няма и помен от подобно нещо. Може би се дължи и че не кандидатствах специалност, която ми е присърце(във ФМИ уча). Скъсан съм на 3 задължителни и 1 избираема, на поправките опитах да взема 2 от тези изпити, но ударих на дърво, въпреки че учих за тях. Мислех си, че ако ги взема тези два изпита ще се мотивирам и ще придобия самочувствие, нпо не(не ми се получава по програмиране, нито домашни, нито проекти мога да направя и резултатът е недопускане до изпита). Може би ще имам и проблеми със записването ако не на втори, то на трети курс(ако въобще стигна до там). Като цяло съм в голяма дупка и аз бих се зарадвал да чуя 1-2 мнения как ги взимате тия проклети изпити.

3.   Според мен предостатъчна е мотивацията, че родителите ти плащат. Ти не бива да ги разочароваш, накарай ги да се гордеят с теб!!
Успех(:

4.   Ами аз какво да кажа като съм на 27 и още не съм си взел последните изпити и дипломата, мотивирането става все по-трудно при мен. Плюс това не работя все още, от което също ми става неприятно. Просто не знам дали ако почна работа ще успея да си взема дипломата и така се въртя в един кръг от доста години.

5.   Номер 4, какво като си на 27, какви са тези предразсъдъци, аз също ще завърша на толкова и не виждам проблем в това. Просто така ни се е стекъл животът. Не може всички да сме праволинейни 23-годишни висшисти. Горе главата и право напред :)