Споделена история от Образование

Въпроси за ЕГ "Пловдив"
Здравейте! Аз съм момиче в седми клас и искам да кандидатствам в ЕГ "Пловдив" с немски и английски. Чувала съм, че ако си с английски, първи език, от девети клас започваш да учиш някои от предметите на английски. Та въпросът ми е, ако първият ти език е немски, от 9 клас ще започнеш ли да учиш някои от предметите на немски или ще ги учиш на английски? Извинете ме, ако имам грешки.

Коментари

1.   Независимо кой език си избрала ще учиш 2, 3 предмета на англииски или немски, но в 10 клас само историята и биологията са. Аз съм ученичка 10 клас в момента. Ако имаш някакви въпроси, питай:)

2.   Звънни в училището. Там знаят най-добре.

3.   Ако първият ти език е немски, се предполага, че трябва да учиш два предмета на немски. До колко това се прилага на практика и колко е сериозно обучението в тези часове е друг въпрос. Във всеки случай, езика няма да го научиш от тези допълнителни предмети, нито пък ще бъде толкова трудно, ако въобще попаднеш на учител, който ще си изпълнява програмата.
При мен (не в същата гимназия), се предполагаше, че трябва да учим химия и биология на английски, но обучението се състоеше в това, че учителката ни караше да прочетем текста на английски и после тя си преподаваше урока на български... ей такива. Не подхожда с големи очаквания или страхове.

4.   Ако влезеш с немски 9 клас ще учиш предметите на немски.

5.   Не, не. Предметите се учат на първия ти език. Ако избереш немски, ще учиш история на немски, само ако имат учител с такава специалност немски и история в дадената гимназия. Ако избереш английски, примерно, ще учиш география на Английски. За езика нищо не мога да ти кажа. И двата са хубави, ти си решаваш с какъв да влезеш. Само дето ако си с английски ще има повече учители, които да предават разказвателни предмети на този език. С немски няма много такива. Трудно се намират и може изобщо да няма в английската. Аз съм 9 клас от руската (ЕГ Иван Вазов) и сега цяла година ще уча Химия, Биология и История на Английски, защото това ми е профила и такива учители има. Те много ще те натискат да учиш, защото едно е Химия на български, друго на английски. Изключително трудно е още от старта. Ако някога знаех какво ме чака, щях да размисля.

6.   Благодаря Ви, за отговорите. Имам още цяла година, докато кандидатствам, но исках да разуча как стоят нещата. Имам още един въпрос - В руската (ЕГ Иван Вазов) вторият език задължително ли е руски. от Авторката

7.   Да, в руската вторият език е руски, който и профил да избереш. Приятен език, още повече че не те товарят много с него защото ще го учиш само някакви 3 часа, но за сметка на това при системно и редовно учене се постига много.