Споделена история от Образование

Регионално развитие и политика-Управление на човешките ресурси
Привет,

Въпросът ми е отправен към всеки, завършил тази специалност (магистърска програма по УЧР) в ГГФ към СУ...
Има ли реализация за HR-ите от този факултет, защото гледайки учебния план, виждам разлики с учебния план на НБУ, УНСС и други университети, предлагащи тази специалност. Другото, което ме терзае е, че след завършване на специалността, се придобива степента: " магистър по Регионално развитие и политика- Управление на човешките ресурси", а от другите университети се придобива степен " магистър по Управление на човешките ресурси".
Би ли ми създало пречки "Регионално развитие и полика... "при кандидатстването ми за работа по обяви за "специалист човешки ресурси" и т. н.
Моля за отговор от всеки, който е учил тази специалност или е запознат с реализацията след това...
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не само не би създало пречки, ами е възможно и да ти помогне за реализация в области, където другите, обикновените HR-и могат само да си мечтаят.
Все още името на СУ се чува, дори и в световен мащаб. Всъщност - това е името на единствения български университет, което някога изобщо се е чувало.

2.   Виж, ако искаше да учиш нещо, с което може човек да се реализира, ти нямаше да учиш това. Точка.
Такива специалности са само за хора, които или имат връзки в общини, партии, управление, или просто да се намират на висшО, а после - в бюрото по труда.
И да, никой няма да те вземе в частния бизнес в HR, защото първо у нас има 10 големи фирми с такъв отдел криво-ляво, второ - ти ще учиш за много специфично нещо, което има приложение само в държавното управление, общините и тем подобните, но няма нищо общо с частния бизнес.
Тази опашка „управление на човешките ресурси“ се отнася за първата част - ти учиш на практика първото човешки ресурси в тази област - тоест държавна работа е единствената ти възможност за реализация. Ако имаш връзки - ОК, ако не ти пука, а искаш просто висшО - ОК, но ако се стремиш към някаква кариера и трябва да се издържаш и да храниш семейство - по-добре изчакай още година, подготви се по-добре за изпита и учи това, което искаш да учиш.

3.   Никой ли друг няма да изрази мнение

4.   Ако имаш желание наистина
И си сигурен, че това ти е специалността

5.   Въпросът е ще имам ли трудности в намирането на работа като специалист човешки ресурси(личен състав) в която и да е фирма....?

6.   Това зависи само от теб.
Ти ако си добър в работата си и се бориш, няма да те оставят.
Зависи от това, когато ще завършиш дали ще има недостиг на тези места.

7.   Аз точно затова не записах УЧР в ГГФ. Според мен би било трудно за работа след това, но не е гаранция. Сега от тази година има промяна в учебният план на курса, който не е качен в сайта, поради незнайна за мен причина. Аз бих потърсила информация от ръководителя на специалността и инспектора, също, на специалността :) Надявам се да съм била полезна.

Успех!