Споделена история от Образование

Мениджмънт на водния транспорт или Корабоводене
Здравейте!

Какво мислите за Мениджмънт на водния транспорт във ВВМУ Варна?
И по-точно, с това образование в България има ли реализация в морския бизнес, или поне в друга сфера на мениджмънта?

По-принцип се колебая между това и Корабоводене, но до колкото знам е трудна специалност и доста малък процент от започналите го завършват, а и цял живот по кораби не знам как ще ми се отрази.
НО пък парите за България са много добри.

Който има каквато и да е информация, ще съм благодарен да я сподели. Благодаря!

Коментари

1.   Ако мотивацията ти са главно парите и въобще нямаш представа какво те очаква в корабоводене, най-добре ще направиш ако не се набутваш там. Имаш ли роднини в тоя занаят, които да ти обяснят какво те очаква? Прекарал ли си се поне няколко дена на товарен кораб или ветроход?
Пътническите кораби въобще не ги брой. В сегашния глобализационен период има много по-добри възможности за професия. Много по-добре ще е да следващ някъде в Западна Европа, където после може да останеш да работиш, отколкото да се заробиш по корабите или да завършиш и след това като усетиш дебелия да се чудиш какво да правиш. Странични професии пак има с това образование, но далеч не за парите, за които си мечтаеш.
За мениджмънт на водния транспорт нищо ме мога да ти кажа. На теория звучи добре, но на практика нали знаеш какво се гледа в БГ - имаш ли връзки да почнеш работа някъде или не.