Споделена история от Образование

Студентски град -живот София
Здравейте,
Какво мислите за живота на общежитие/квартира в студентски град, харесва ли ви? Не е ли малко трудно да се живее в една стая? Има ли проблеми в този квартал? Намерихте ли приятели?

Коментари

1.   Отврат е. Има шанс съквартирантите да са пичове, ама рядко. Аз съм от София и нямах време да си опъна приятелката от разни шарещи през стаята.

2.   Зависи в кой блок ще си. Някои са ремонтирани и стаите са прилични, други обаче са ужас! Да, общо взето е тесничко, ама пък ако попаднеш на готини съквартиранти си е голям купон. Та общо взето си е въпрос на късмет. А колкото до квартала по принцип, ами едно от най-купонджийските места в София. И вечер е пълно с хора, които не живеят там, ама идват точно заради баровете и забавленията. Не е чак толкова лошо място за живеене, обаче за сериозно учене си е трудно, защото от всякъде дъни музика. Обаче ако учиш сериозно, ще се справиш дори и в тази по-шумна атмосфера. Пък и ще ти останат забавни спомени.

4.   Интересно ми е имате ли проблеми с праветенето на секс/преобличане/мастурбация със съквартиранти?

5.   Отврат. Намери се жилище на друго място.

6.   Ами трудно е. Може да си допаднете със съквартиранта, може и да не се харесате. За учене също може и да е трудно. Студентски град се е превърнал в едно свърталище на вечни купонджии... Ако можеш да си позволиш по-евтина квартира - 150 - 200 лева /с повече търсене се намират - с хазаи, с по-мизерни условия, в по-крайните квартали/, по-добре ще ти бъде ако си ученолюбив човек и искаш наистина да учиш и да се развиваш. Студентски град си има и плюсове и минуси.

7.   В Студентски положението е все едно си в някое село - чалга, селяния и мизерия 24/7. Ако си падаш по това ще ти е супер, ако си малко по-интелигентен - едва ли.