Споделена история от Образование

Формат на изпита по медицина към Софийски Университет
Здравейте, някой може ли да ми каже, какъв е форматът на изпита по медицина към Софийски Университет. Твърде малък съм в осми клас и се интересувам от медицина много. Въпросът е насочен към студентите по медицина към СУ или по-информиран. Защото не остана много до ДЗИ и да бъда подготвен. Наясно съм, че трябва да учиш много. Благодаря Ви за вниманието!

Коментари

2.   Автора: Здравейте, отново. Къде е по-подходящо да се учи "Медицина"?
В "Софийски Университет" или в "Медицински Университет" София и Плевен. Моля, отговорете честно. Благодаря за вниманието.

3.   влез в сайта на университета и чети там.
има и телефони може да звъннеш да питаш.
онлайн ако потърсиш сигерно има публикувани последните изпити...
успех

4.   Твърде ти е рано! Всичко с времето си. Докато завършиш училище нещата ще се променят....

5.   Не уча медицина, но знам от приятели, че е по-добре в Медицинския университет. Един мой съученик беше приет и в 2-та и отиде в Медицинския.

6.   Автора: Номер 4. Знам, че ми е рано, но трябва да бъда подготвен.

7.   Здравей!
Като студент по медицина в МУ София ще ти обясна накратко как стоят нещата с медицината. Първото и най-важно нещо е, че медицина навсякъде в България се влиза с два приемни изпита - по биология и химия. Изпите са с различен формат в различните университети, но навдякъде са много трудни. Форматите доста се промениха през последните години и сигурно докато дойде време да кандидатстваш ще се промени още нещо по тях, но засега в СУ изпитът по биология включва тестови въплоси и развиване на тема от материалът върху 8, 9 и 10 клас, а по химия е тест и логически задачи (доста труднички) като материалът обхваща учебниците за 7, 8, 9, 10 клас задължителна и профилирана подготовка (за 9 и 10).
Ако наистина го искаш, дерзай и учи доста по химия и биология в училище, не се задоволявай само с добрата оценка, наистина изяждай учебника, за да свикнеш да учиш доста. Може да ходиш и на олимпиади и други състезаия. Като вече студент мога да те посъветвач да обръщаш повечко внимание и на физиката и математиката. Те не са необходими за приемните изпити, но физика ще изучаваш в университета и повярвай ми тя е необходима, за да се разберат много от явленията в организма, а математиката е езикът на природните науки.

8.   Благодаря номер 7!