Споделена история от Образование

Какво да правя?
Здравейте, аз съм момиче и съм седми клас. Уча в елитно училище и нищо не ми липсва, но в последно време става нещо с мен, нямам идея какво. В началото на учебната година тръгнах много добре, може да се каже, че изкарах прилични оценки на входните нива. Обаче от две - три седмици съм супер разсеяна в часовете. Слушам, но не мога да запомня абсолютно нищо. Казвам на учителката, но тя ми казва, че ме мързи, ноНЕ Е ТАКА. Вкъщи сядам да уча, но незнам, как да уча ефективно. Аз се разсейвам много с коста, с телефона и изобщо всичко, което е околко мен. Знам, че така си вредя, но повярвайте ми искам повече от всичко да успея тази година. Едната причина е, това че се скарах с много от приятелите ми, защото ме използваха. Сега не спирам да се чувствам като аутсайдера на класа, интересува ме много мнението на другите, не спирам да плача, а знам, че това не е редно. Просто съм самотна, нямам си приятели, нито в училище, нито в класа. Всички ме обсъждат и дразнят. А учителите се чудят какво да правят с мен, че съм била разсеяна. Моля ви се да ми предложите начини за ефективно учене по разказвателните, математика и др. Просто тази година искам да успея с цената на всичко, защото съм си поставила за цел, да ме приемат в немска гимназия, просто обожавам немския език, там винаги съм била отличничка, но в последно време по абсолютно всеки предмет имам проблеми. Госпожата ме пита нещо и аз казвам незнам или не мога. Моля ви се най-искрено да ми помогнете, да ми дадете съвети. Много е важно за мен. Моля без хейтърски коментари. Благодаря!!!

Коментари

1.   Много са притесняваш. Аз преди 1 година бях седми клас и не са притеснявах за матурите и ги взех. Имаше една от класа ми, която много са притесняваше и изкара 2 двойки. И аз изобщо не учех, казвах си, че ше уча утре и матурите дойдоха и аз ги минах. Цялата учебна година играх на телефона, на компютъра, четох един куп глупости в интернет, гледах клипчета в Ютюб и пак минах и влязох в профилиран клас по английски език, а имах само четворки. В моя клас има хора, които на матурата по англихски език са имали двойки и тройки и пак са влезли в профилиран клас. Ти си учиш и със сигурност ше влезеш в немската гимназия, само малко са поуспокой. Пожелавам ти успех.

2.   От авторката:
Благодаря номер едно, ще следвам съветите ти.