Споделена история от Образование

ИУ Варна задочно мнения?
Здравейте, искам да попитам какво мислите за задочно обучение в ИУ Варна и какво изискват за влизането задочно освен успех. Завършвам икономическа гимназия и това смятам да запиша в университета, четох доста мнения, но са от преди години и искам малко по-пресни мнения. И другото което е искам да попитам какво изискват освен успех за приемането ми, защото знам, че преди години за задочниците са искали да докажат, че работят.

Коментари

1.   Здравей. Неотдавна завърших и реших да пробвам в ИУ-Варна, макар и без грам интерес към специалностите там. Кандидатствах не чрез изпит, а чрез обявените свободни места. Приеха ме изключително лесно, както и всичките ми познати, които влязоха там. Ако имаш що-годе приличен успех и разбира се хубава оценка на конкурсния изпит, мястото ти е в кърпа вързано. Няма такова нещо за доказването на работа. Чувам го от теб за първи път. Може би е било така преди години. Аз изкарах 1 година, защото просто не ми се учеше и буквално не знаех какво правя на това място. Не беше за мен. А и честно казано задочно е много трудно. Имаш 20 дни очни, оттам нататък си ти-сама. Друго си е да си ходиш на стандартни лекции, атмосферата е друга. Нивото на знания, които получаваш-също. С две думи, ИУ е добро място, с добри преподаватели и нормални изисквания към студентите. Но всичко това при условие, че си напълно убедена, че искаш да учиш специалността, която си записала. В противен случай е губене на време... и пари- както беше в моят случай. Успех и премисли хубаво!