Споделена история от Образование

Как да запомням по-лесно?
Здравейте :) Уча в гимназия с преподаване на чужди езици и съм 10 клас.. От тази година всички разказвателни предмети са ми на немски.. Може ли някакви съвети, как по-лесно да запомня уроците си, защото ги помня максимум 1 седмица, а се старая да взема стипендия :/

Коментари

1.   Няма твърд отговор на въпроса ти.. Ако дадено нещо предизвика достатъчно голям интерес в теб ще го запомниш в противен случай или няма да го запомниш или няма да го помниш много дълго.. това е което мога да ти кажа. Или освен когато учиш нещо конкретно трябва да държиш мозъка си стимулиран.
Наспивай се достатъчно на ден за да отпучинеш ти и мозъка ти това е много важно.. сънят!
-Желая ти Успех

2.   Най-важното е да ги разбираш, а не зубриш. А също така трябва и да си ги преговаряш, за да не ги забравяш. И винаги си прави някакви асоциации, защото така можеш да помниш едно нещо с години.

3.   За езиците може да използваш картончета, на които да си пишеш думата от едната страна на английски, а от другата на български. Същото става и на лист малък формат, когато го прегърнеш. Моят съвет е да пробваш първо да си преведеш урока, който учиш( за разказвателен говоря ) и да го научиш горе долу на български. След това пробвай да извадиш частите от урока
в тетрадката си и да го научиш на немски. Ако не знаеш някои думи си ги извади и ги научи, ако можеш наведнъж. След това пак си ги преговори и отново разкажи урока на глас. Важно е да се учи на глас, защото така мисълта ти ще е по - ясна и бърза. По история те съветвам да си представяш случките и да си задаваш въпроси, които мислиш, че ще ти зададат преподавателите. Сега идват празници и може да пробваш, за да свикнеш. Може да си играеш и сценки с някоя приятелка преди часа, за да имате и двете ясна представа за какво ще говорите. Ако това не помогне ходи на консултации или помогни родителите си да ти помогнат, ако са наясно с материала. Най- добре се запомняне писане, слушане, гледане и включване на въображение и
Логика. :) Аз съм 9 клас, но мисля за, че съветите ще ти помогнат.