Споделена история от Образование

Нищо не ми харесва
Пише ви едно 17-годишно момиче. Напоследък се чувствам наистина ужасно. Очаква се да реша с какво да се занимавам като завърша. Истината е - с нищо. Абсолютно нищо не ми харесва. В клас на отличници съм и виждам как си правят планове и постепенно успяват. Повечето например ги бива в математиката. Аз я мразя. Никога не ми се е отдавала (заедно с физика и компютри). Те успяват като че ли с лекота, а аз колкото и да се старая, успехът ми винаги е 5. 45. Толкова е нелепо. Не съм от децата, които се натрапват и подмазват. Просто те са толкова целеустремени. А аз нямам цел и се тормозя. Исках да стана хирург, но ще стана на 35-6 докато успея. Най-много като че ли ми се отдават езиците. Преди ми бяха толкова интересни, но вече и от тях ми втръсна. Ако уча филология, най-много да стана учителка, а аз не искам това. Никой вече не уважава и не слуша учителите. Не искам да уча нито история, нито география. Психологията пък няма развитие. Не искам целият труд и цямото старание, което съм положила през годините да е за нищо. Искам да правя нещо МНОГО значимо - не само за мен, но и за другите. Вярвам, че мога да бъда страхотна в нещо, но не знам в какво.
Сигурна съм, че не съм единствената неориентирана. Моля, ако някой има идеи за някакви професии или следване да остави коментар. Или някой, който просто има същия проблем.

Коментари

1.   Как си с другите предмети физика, биология, химия? Помисли си, какво ще ти харесва най- много и какво ще ти доставя удоволствие да работиш. Спомена хирург. Ако наистина ти харесва, значи това е твоето признание. Това една много отговорна професия, в България може и да не е с много високо заплащане, но в чужбина е добре платена. Ти спомена, че се справяш добре с езиците, така че няма да имаш проблем. Аз също бях като теб. Летях се през кои ли не професии. От десети клас мислех какво да уча, сега съм 12. Първо бях решил да е журналистика, после програмиране и сега най- после разбра, че няма нужда да записвам нещо, което е модерно сега, а няма да го работя с желание. Винаги съм обичал биологията и ще уча молекулярна биология. Учи това, което те влече, все в нещо трябва да си добра.

2.   Влез в сайта на СУ и разгледай всички специалности. Там са най-много в България. Разгледай ги бавно и можеш да си избереш нещо, за което дори не си си помисляла до сега.

3.   "Искам да правя нещо МНОГО значимо - не само за мен, но и за другите. " - учи биология ;)

4.   Момиче успокой се. 12-ти клас съм и все още не знам. :Д Е имам нещо на ум, но ще видим. Ако искаш запиши в университета нещо с филологии.
Японистика, Скандинавистика... много ми се ще аз да уча това, но езици не ми се отдават... много :Д
Късмет и бъди позитивна... Ще се наредят нещата! Вярвам в теб! :)

5.   Благодаря ви за внимателните и утешителни отговори! :))