Споделена история от Образование

Английски език.
Здравейте, 12 клас съм и много ме е яд, че не можах да науча английски на едно прилично ниво, въпреки че се съм в езикова гимназия. Причината, е тази смяна на учители, кой от кой по- некадърни, хем току що завършили, пък като я питаме за някоя дума, отваря преводача. В голяма степен и класът оказа влияние, аз съм единственото момче в него, което учи заедно с още 1-2 момичета, останалите са буквално хуни. Догодина ще се записвам да уча в София, и ще трябва и на курсове по езика да се запиша. Но преди това искам да си го подобря на едно добро ниво. Владея основата, сега уча много думи макар и вкъщи. Искам да попитам възможно ли е да го науча на едно добро ниво, сам от вкъщи чрез учене на думи и четене на текстове? След това да си подобря граматиката и говора, чрез курсовете? Мерси предварително!

Коментари

1.   Виж човек, за ученето на език най-голяма роля играе личната мотивация и желание за учене, а не учителя. Аз бях в училище, което съм сигурен, че е в пъти по-зле от твоето, преподаваха ми учители, които все още се чудя как така са учители по английски, но въпреки това научих този език на прилично ниво. Просто трябва да си постоянен, да си учиш стабилно граматиката и лексиката, да се обграждаш с английска реч всеки ден, независимо дали става въпрос за гледане на филм (особено полезно ще ти в началото да го правиш заедно с английски субтитри), слушане на музика и внимателно вслушване в текстовете, в играене на игрички и т. н. С две думи английския език трябва да присъства всекидневно в ежедневието ти, като резултат със сигурност ще има. Курсовете ще са ти полезни най-вече в упражняването на езика, там ще си в група и ще можеш контактуваш и да се упражняваш, говорейки, което ще ти е от огромна полза също, но работата и ученето вкъщи е основното.

2.   Къде ще учиш и какво?

3.   Ужас, до къде стигнахме... младите българи да знаят и желаят повече английски език, отколкото своя собствен роден български език. На всякъде, по магазини, ресторанти, клубове, заведения, табели-все надписи на латиница и на английски, във съпровод с английска курвенска музика, като че ли тук не е България, а някаква си шибана английска колония.

Сякаш нямаме хубав език, а заради комплексарщината, простотията, чалгата, невежеството, използваме безсмислени западни чуждици в българската реч(например: "МЕРСИ предварително! ).
Нямам нищо против да се изучава английски език, но по мои наблюдения, хора, използващи и изучаващи английски език, постепенно имат затруднения в правописно и говорно отношения спрямо българският език. Всъщност българинът иска да се прави на по-голям американец или англичанин и от самите американци и англичани. Ще посъветвам автора да изучава и да научи английския език, но не и да бъде по-голяма англичанин и от самите англичани;да не налита в чуждопоклонство;а и да знае да защитава родното от западняците, които хулят българите и българското;а не да бъде поредният дупедавец и чуждопоклонник на територията на България или зад граница. Относно курсовете мога да кажа следното: и хилядарки да даде човек за курсове по изучаване на чужд език, ако човек не прояви труд и постоянство няма да успее. Една записа английски език в една известна школа, даде няколко стотачки, учи, и хич не успя.

4.   Ако просто зебри думите не, учи в контекст. Гледай само неща на английски в нета, твърди и с упоритост нещата ще се случат. Успех!

5.   Аз уча така немски език от вкъщи преди не можех да свържа едно изречение сега го владея на доста добро ниво. Намери си самоучители от английски на български, провери в торентите, гледай видеа в ютюб, като не знаеш някоя дума паузирай и я проверявай. Много помага четенето на книги. Трябва да учиш много часове на ден ако искаш да има резултат.

6.   От автора: до номер 2. Решил съм да уча в СУ, специалност молекулярна биология, понеже много обичам биологията и искам да се занимавам с научна дейност. Благодаря на останалите за окуражаването. До номер 3, не разбирам защо ученето на чужд език трябва да бъде лошо, за един българин, който иска да се образова? Този фалшив патриотизъм е излишен.

7.   "По мои наблюдения, хора, използващи и изучаващи английски език, постепенно имат затруднения в правописно и говорно отношениЯ спрямо българскияТ език. " Какъв шедьовър- то словоред, то дълбока мисъл, то изказ- за чудо и приказ просто! Момчето поиска съвет, не лекция по криворазбран патриотизъм. Към автора- номер 1 е твоят човек, послушай го и ще има резултат.

8.   Авторе, за съжаление си прав че не се научава добре в училище, но както са те посъветвали много помага и четенето на допълнителна литература. Например купувай си някакви вестници и списания на английски език, хем ще си в час със съвременните тенденции и новини, хем научаваш съвременни термини. Друг вариант са романи, специализирана литература и други такива четива, за обща култура и още гледане на филми, и преди години имаше дискове с програми на английски включително тестове за решаване директно на компютъра. Мисля, че ако опиташ всяко от това ще имаш напредък.
Ако пък си намериш някой чужденец да си говорите и пишете на английски, най-добре. Едно време имаше така наречените "пей пал" клубове за кореспонденция с приятели от цял свят - различна насоченост(обмяна на опит). Сега не знам как е.

9.   Ха ха N3, отчайваща неграмотност на чист български език :))) До автора, казали са ти всичко вече. Много труд, четене, слушане. Думи извън контекст мисля, че трудно ще се наизустяват. Чети текст и вади думите, така ще ги свързваш с нещо и по-лесно ще се сещаш после. Другото е, че всеки човек има различен, индивудуален начин за лесно запаметяване. При някой е четене, при други писане, при трети слушане. Използвай всичките, но наблегни на този, който е най-лесен за теб. А и още нещо /това съм го изпитала лично/ има латентна памет. Дори в момента да ти се струва, че нищо не знаеш в един момент ще ти се избистри и сам ще се учудиш от себе си. Успех! Аз сега мъча френският и отново започвам от А-Б :)

10.   Благодаря Ви много за окуражаването.

11.   Здравейте, английски може да си го учиш сам в къщи, ако имаш основата, поне да си минал А1 ниво с учител, където се учи граматиката и близо 1500 основни думи, които се използват в ежедневния писмен и говорим английски език. Думите се учат с писане, това което е особено при английския, e, че има двойна азбука Alhpabet и Fonetic, едно се произнася, други се пише. Трябва да се слуша много английска реч.

12.   Авторке, ето ти още една възможност за подобряване на езиковите ти знания.
Пробвай тази програма: High School Summer Abroad | CIEE | High School Study Abroad
---
Дано да ти свърши работа.