Споделена история от Образование

Струва ли си магистратура в СУ?
Здравейте,

От заглавието сте разбрали основно за какво става дума, но ето подробности. Искам да следвам по възможност на английски език /досега съм учила на английски и ако имам възможност бих се радвала да продължа/, единствената специалност, която ме интересува в София е БА - УЧР в СУ, но не намирам абсолютно никакви мнения за нея. В темите за магистри е мъртвило, в раздела на Стопански факултет е мъртвило, в интернет се намира само официална информация от СУ.

Някой учил ли е тази магистратура или изобщо магистратура в Су? Заслужава ли си да се инвестират 2600 лева в образование там?

Благодаря :)

Коментари

1.   В никакъв случай! Стой далеч от този "университет"! При условие, че има държави в ЕС, в които можеш да учиш в топ университети БЕЗПЛАТНО, да дадеш и 1 лев на СУ е престъпление...

2.   В момента завършвам МП УЕС в ФФ на СУ. И не съм сигурна какво да ти кажа... Голям плюс е, че таксите са доста по-ниски от другите университети. Стопанския факултет мисля, че е до моя - намира се след бившия хотел Плиска. Материалната база поне в моя факултет не е много задоволителна, но като че ли се стараят да подобрят положението. Преподавателите по някои от дисциплините са хонорувани и претупват преподаването... Моята магистратура беше само два семестъра и затова реших да го запиша, но за повече може би останалите нерви след бакалавъра 4 години там нямаше да издържат. Самата администрация е в плачевно състояние - не обръщат внимание на студентите, само те прехвърлят към другия отдел, защото видиш ли това не им било работата.
Не споменаваш къде си учила - търсиш магистратура след завършена бакалавърска степен или мислиш за магистратурата още след училище? Ако е второто - недей така твърдо да се насочваш към МП! Първо избери бакалавърската програма, ще имаш 4 години да обмислиш какво ти се учи за магистратура. Ако е първото ми предположение и идваш от някой друг университет със завършен вече бакалавър ще ти е доста по-различно тук. Особено ако идваш от МВБУ или някой друг такъв "лесен" университет. /Извинявам се за израза, но си е така! /
Като цяло от самото следване съм доволна, не е загуба на време, но трябват здрави нерви. А иначе дали си заслужава - взимаш диплома като от всеки друг университет и дали ще я приложиш после зависи изцяло от теб!

3.   Ако 2600 са ти много за образование по-добре иди продавай домати на пазара.

4.   Аз съм авторката: 1 и 2, благодаря ви за коментарите.
1: Лошото е, че твоето мнение се присъединява към масово отрицателните мнения, които получих от вече учили в СУ, а това беше единственият университет, който малко или много би ме накарал да се преместя в София.

2: Благодря много за подробното мнение. Сега завършвам бакалавър с икономика, така че ако уча магистратура ще е също за едина година. Иначе идвам от сериозен университет където са ни скъсвали от учене и проекти /така и трябва да е по принцип/. Реално тази магистратура съм я мислила много, в момента проучвам различни варианти. И просто искам да придобия нови знания, които да приложа след това в практиката, а не просто да имам една диплома и срещу нея нищо.

Иииии номер 3, винаги трябва да се намери един, който е много отракан, нали? И да, парите са много сравнено с таксите на другите държавни университети. 2600 лева имам, но дали точно на СУ с тази магистратура трябва да ги дам, ей това беше въпроса. Повече четене с разбиране, по - малко писане на глупави коментари.

5.   Здравей авторке.
Не знам дали ще ти свърши работа, но може би ще те подпомогне тази програма:
High School Summer Abroad | CIEE | High School Study Abroad
------
Напиши го в търсачката и ще видиш.