Споделена история от Образование

Невзети изпити
Здравейте, надявам се всички да сте имали една незабравима и уютна Коледа! Аз за подарък получих оценката си по латински, която не ме стопли особено (имам 2ка). Та, въпросът ми е с колко невзети изпитa мога да запиша следващия семестър? Първи семестър съм в момента, в Медицинският колеж - София, медицински лаборант. Имам вече 3 невзети изпита през семестъра - информатика, физиология и латински. Надявам се броят им да не расте.. Много ще се радвам, ако отговорите на въпросът ми. :) Пожелавам ви, весело посрещане на новата година! :))

Коментари

1.   Специалността, която си записала е много сериозна. Отношението ти обаче, не ми се струва такова. Всеки студент му се случва да има двойка или проблем с изпити, но веднага трябваше да си питаш отговорник за твоята специалност или катедра правилата, освен това на сайта на университета ги има, кога можеш да прекъснеш за колко, за не взети изпити. Или попитай преподавател. Не съм завършила твоята специалност, така, че не мога да ти отговоря. По усърдно търси информация. Щом ще ставаш лаборант, любопитство, усърдия и наблюдателност ще са ти нужни.
Успех с учението!
И весели празници! :)

2.   Здравей, във всеки университет е различно, но горе-долу до 3-4.
Аз лично съм трети курс в друг университет, но от опит ще ти кажа, че натрупаш ли изпити и не ги вземеш веднага се трупат още и после няма взимане. Успех и весели празници.

3.   Сядай да учиш

4.   То затова медицината не е за всеки. Ако имаш талант в това и те влече, няма да ти бъде толкова трудно, ако те мързи да учиш, тогава е друг проблема. Такива отговорни професии трябва да се работят и учат от отговорни хора и с талант в това. А не да го учи всеки, само защото има работа сега там и да се въдят само некадърни лекари.

5.   Здравей бе, сладур! Не знам с колко невзети изпита можеш да минеш ( ти изобщо имаш ли взети), обаче много ме кефи оптимизмът ти! Такъв позитивен симпатяга няма начин да не се справи, късмет ти пожелавам и всичко най-добро през новата година! Strinka71

6.   Сядаш си на задника и започваш да учиш! В Медицинския колеж трябва да се учи! Иначе каква лаборантка ще бъдеш, ако не знаеш физиологията на човек? Нали не искаш да вредиш на хората, като почнеш работа! За тези въпроси относно изпитите се обърни към форума на Медицинския колеж.

7.   Питай във фронт-офиса на учебното заведение

8.   Физиологията при медицинските лаборанти е 1 семестър. На изпита всички се надяват на 3, защото реално не ти трябва. Гарантирам, че най-важното от нея са кръвните групи. Кофти е, ако те скъсат, доста трудно се взима тази физиология на поправителна сесия. По информатика, редовно се къса. Миналата бяха скъсани 120, за тази не знам. По латински също има доста скъсани, но той е сравнително лесен, защото не го учим колкото в медицинският университет. Семестъра може да го запишеш, с 3 невзети изпита, но гледай да си останат 3 и след сесията, защото после нямат взимане. Следващият курс можеш да го запишеш с не повече от 2 невзети изпита! Успех на сесията!