Споделена история от Образование

Кандидатстване в НХА?
Привет на всички читатели на този сайт! Аз съм ученик, на 17 години, от малък град. В момента съм 11 клас и след години и половина ми предстои да кандидатствам, но смятам, че няма да е лоша идея още от сега да за започна мисля. Та отиентирал съм се към НХА, със специалност графика. Не мога да твърдя, че съм талантлив или нещо подобно, но през последните 8 или 9 месеца рисувам всеки ден и мисля, че не съм толкова зле. Рисувам главно с молив- графитен и тип въглен.

Та обръщам се към по-запознатите (разбирайте хора, които са кандидатствали там, хора, които са влезли, които не са):Какво представлява приемният изпит за специалност графика? Рових се Из онлайн страницата им, но не открих някаква информация, която би ми била полезна относно изпитите. Нямам познати, които са учили там. Смятам скоро да почна и уроци. Четох в някакви форуми, но повечето са от преди доста години и от тогава нещата може би са се променили(само предполагам).

Благодаря за отделеното време! И извинения за всякакви правописни и/или пунктуационни грешки!
Поздрави!

Коментари

1.   Привет!
Пиша ти, за да те ориентирам горе-долу как стоят нещата в академията. Аз вече съм 3 курс, но специалност Рекламен дизайн. В академията има два факултета Приложен - където съм аз и Изящен факултет където се включва специалността, която искаш- Графика.
При кандидастването имаш 2 изпита, единият от който е еднакакъв за всички специалности, а именно човешка фигура - етюд. Другият изпит е индивидуален за всяка специалност. За този изпит не мога да ти кажа, понеже не съм кандидаствала графика, но долкото имам леко познание е рисунка с туш и перо на някаква ситуация.. казват ти някоя поговорка и ти правиш илюстрация на нея (Виждала съм работи, но нямам снимки да ти покажа. Сега може да е вече различно изпитите ги променят)
Аз също не съм от София и при кандидастването не беше лесно, когато живееш далеч от столицата. В академията се организират курсове, на които ти препоръчвам да ходиш. Те са всяка събота от сутринта до вечерта. Курса е в помага за първият изпит- човешка фигура дали ще е в цял ръст или до коленете. А за вторият изпит можеш да ходиш при преподавателите си, с които трябва да се запознаеш и да ходиш често. Те ти казват над какво да се упражняваш в къщи и отиваш при тях на консултация като си плащаш някаква сума и за тях някъде около 10лв.
Всичко можеш да погледнеш в сайта има всякаква информация за изпитите. http://nha.bg/bg/stranica/grafika
Та, това е от мен. Надявам се малко да съм ти помогнала.Ако имаш още въпроси ще се опитам да ти отговоря ! :) Успех!!

3.   Директно отиди в НХА, и си уреди среща с преподаватели от графиката. Може да ходиш на уроци там събота и неделя, аз бях така, пътувах в 6:00 с автобус всяка сутрин за да ходя на уроци в НХА, попринцип в графиката не се влиза много трудно но ти трябват доста уроци(трябва да имаш в предвид, че хората кандидатстващи там учат в художествени училища и рисуват с години).

4.   Ето ти линк за конкурсните изпити от тази година:

http://nha.bg/bg/stranica/programa-na-konkursnite-izpiti-201617

"Графика" има и във Велико Търново.

5.   Много благодаря, номер 1! Относно консултациите-какво представляват? Като учебен процес какво се прави там?
Пак благодаря!
-Автора