Споделена история от Образование

Варненски университет.
Здравейте, 11 клас съм и мисля да се занимавам с компютри за вбъдеще. Въпросът ми е кой университет ВЪВ ВАРНА да си избера. Чувал съм толкова
много мнения, че не знам на какво да вярвам. Пример - За Винса - 1 мнение - видят ли, че си завършил там никога никъде няма да те вземат.
2 мнение - няма значение, важно е с колко си го завършил и ще те вземат, ако си добър. За Свободния - 1 мнение - вътре е супер добре оборудвам,
има връзки с много университети по света, съвременно устроен е и там ще те научат както трябва на каквото трябва. 2-мнение - там ходят само
най-големите идиоти и 100% взимаш диплома, но нищо не знаеш. За МЕИ съм чувал само - 1 - там те учат добре. 2 - Не е зле, но там не е толкова хубаво
за програмисти. И така де, извинявай се ако въпроса звучи странно, но ми трябват някакви насоки. Просто искам университет, където наистина ще те научат
на нещо и когато хората ти видят дипломата да не ти бият шута, защото си завършил еди си къде... Благодаря предварително :)

Коментари

1.   " когато хората ти видят дипломата да не ти бият шута, " - не е важна дипломата, а това което е в главата. Ако ще и от най престижен университет да си имаш диплома, пак може да не вършиш работа, пак ще ти бият шута.

2.   Свободния е най-добрия избор. И изобщо не е толкова лесно както казват. Преди години му се носеше такава слава, но повярвай ми вече не е така! За ИТ Техническия е много добър избор, но там е мноого трудно. Самите преподаватели са много взискателни и ако изкараш 5-ца си е за банкет. От гледна точка на парите в техническия естествено е много по-евтино. Но свободния си остава супер университет, както и да го погледнеш. И много обновен. Учила съм и в Технческия и в Свободния. Свободния ми харесва много повече. Това е моето мнение.

3.   Е като си чул всички истории, защо питаш И тук? Ще ти се каже абсолютно същото, кой къде чул, прочел, сънувал.

4.   Ако си учиш съвестно, където и да си ще се справиш, но според мен е по-добре в техническия. Пълен абсурд за ВСУ, даже го забрави като опция :)