Споделена история от Образование

Какво мога да уча?
Здравейте! Момиче 12 клас съм. Поради заболявания и стрес от тях, тази годинаи миналата не можах да се стегна в учението. Решила съм тази година след бала да се хвана на работа, за да си подпомогна, но и да се засиля и да кандидатствам другата година. Уча в химическо училище със специалност накратко фармация. Бях се ориентирала към ХТМУ с фин органичен синтез, в МУ Плевен или София. Да, ама и тук четох, пък и нашите ми казват, по-добре да запиша нещо, което да мога да работя след това, а не да уча и да давам пари, а след това да се хвана на работа, която не е по специалността.
Какво мислите, първо за това да следвам година по - късно, има ли голямо значение? Защото сега дори да седна да уча, не мога и не мога да се съсредоточа, не съм глупава, да не си помислите, че не искам да уча. Искам, просто нямам желание за нищо като цяло да захващам.
Като цяло химията ми е интересна, биологията горе-долу, с другите предмети що-годе бива, най-ме мъчат математиката, а до 10ти клас виждах зор и с физиката. Чудя се какво да захвана, хем да ми е интересно, хем после да си работя по специалност и то с кеф, а не по задължение.
Задължително ли е пък да следвам, не мога ли да бъда умен и стойностен човек без висше образование?
Как мислите Вие?
Приемам сякакви коментари свързани с въпросите ми и благодаря на тези, които споделят мнение!

Коментари

1.   Ти наистина ли си вярваш, че сега не ти се учи, ама следващата година ще те удари мотивацията? ...

2.   Здравей,на мен лично ми харесва психологията,чела съм че е много натоварваща и т.н ,но на теб щом ти харесва химията предполагам,че искаш да е свързано с нея...та аз мога да ти препоръчам медицина,разбира се ако ти харесва :)

3.   Моят опит показва, че мотивацията няма да се случи спонтанно, но винаги можеш да се насочиш към маркетинг, продажби... Това завърших преди 8 години в Евуим се казва вече в Пловдив и си работя по специалността.