Споделена история от Образование

Объркан студент!
Здравейте,

Пише ви млад студент на 20. Накратко- имам цели (огромни при това)- както всеки млад човек предполагам, но това, което България ни предлага... май не е достатъчно.
Бях много амбициран в последните няколко години (преди да завърша) да работя това, което искам. Но се озовах в калната, мръсна и задръстена София, с чалготеки на всеки ъгъл. Да не говорим за обърканите пътища и хора, които се опитват да те манипулират по всякакъв начин и те напсуват след това. Нещата, които учим също не ми доставят удоволствие, всякаш е загуба на време. Да не говорим за местоположението на университета - НБУ (а само там имаше това, което искам). За тези, които казват, че София е с европейски вид- дълбоко се лъжат. Един хубав център не е нищо. Нека посетят другите ни големи градове :))
Въпросът ми е, дали да остана в България и да търпя цялата тази простотия в името на хобито ми или да я напусна. Имах огромно желание да успея и да бъда полезен на държавата си, но вече май ще изперкам. Нямам сили, чувствам се като на 40. Светът върви срещу мен. В чужбина също не е лесно, знам, но повечето заминали хора там успяват някак си.
Моля ви за съвет. Нека пишат тези, които имат опит зад граница, а и тук.

Блгародаря предварително!

Коментари

2.   Легни се наспи най-добре

3.   Разкарай се. Никой не те ще. Писна ни от селячета, които идват тук по собствена воля и мрънкат за състоянието на столицата, па и ни натриват колко мръсен е градът (и двамамат знаем че и един път не си зел метлата за да направиш разлика). Никой не ти е виновен, че София е столица на и най-развитият град в страната. Стой си в курника на село или емигрирай с нещастните амбицийки. Само не стой тук.

Бил съм зад граница като толко те интересува и не - не е по-хубаво. В университет пак ти говорят неща които никъде няма да ползваш, студентите пак чакат до последния момент преди изпита. "Чалготеки" няма, англичаните си се напиват от 9 сутринта в бара и без тях. Забавното е, че когато ти преподава индиец с хубав акцент, тогава и да искаш нищо няма да схванеш. София е малка, Париж те чака - с малко късмет, може би и някой талибан ще те отрака.

4.   Много пък си калпав ти. Още на 20 си почнал да мрънкаш. Бягай в чужбина, на България й трябват мъже.

5.   Напълно те разбирам брат, и аз съм в същото положение. И аз имах големи очаквания. Всички казват, че в София има възможности и т. н, но когато се преместих тук бях удивен от цялата мизерия. Дупки, бездомни кучета, мръсотия, задръствания, ужасно замърсен въздух. Вече се задушавам от цялата мизерия в София. Направи си рисърча и се ориентирай към чужбина според мен. Аз поне така ще постъпя. Успех!

6.   Ако се абстрахираш от всичката помия и простотия може и да живееш добре. Иначе тук с 2000-3000лв можеш да живееш по-добре, отколкото в щатите с 4000 долара.

7.   Нямам сили, чувствам се като на 40.
- Алонсо мислиш, че на 40 е нормално да се чувстваш така, то не те чака нищо добро.

8.   В чужбина, за успех има 2 варианта - Да си от много богато семейство или да си скъсаш задника от учене. Всичко друго е вятър и мъгла.
90% от хората, са далеч не толкова успели, колко може да ти се стори от пръв поглед. Разбира се, има и такива, които са по-добре в чужбина, на нископлатена работа, отколкото са били в България на нископлатена работа.

9.   Не мога да разбера ,какъв е точно проблемът ти ...Заглавието "объркан студен " не кореспондира с текста ..Помислих си,че ще зададеш въпрос,свързан конкретно с образованието ,но такъв липсва .От какво си разочарован ? От живота в София ?? От това,което учиш или от университета ,в който учиш ?? Написаното не прилича на молба за съвет,а по-скоро на оплакване ...

10.   Млад си, отивай. После ще е късно. Ще идеш като по възрастен, но ще ся върнеш. Сега е времето.

11.   До № 6! Кой в България взема заплата 2000-3000лв? в България масово се бачка за по 500-800лв., като говорим за законна и почтена работа. Погледни само учителите по колко вземат 500-600лв. Аз 2009г, говорих с удин уролог-хирург от столична болница, и тя ми каза, че е с над 20г., лекарски стаж и взима към 700лв., 5 лв от НЗОК на преглед за пациент с направление.

13.   За това, което трябва да умееш, за да взимаш 3000 лева, в САЩ ще взимаш по $10-12 000 на месец.