Споделена история от Образование

Не ми върви математиката
Здравейте! Тази година съм 7 клас. Изкарвам хубави оценки по останалите предмети, но математиката ме спъва. В пети клас започвах с 4, но после всичко се оправяше и имах предимно 6. В шести беше почти по същия начин. Тази година всичко се промени. Миналите две години ми преподаване една много добра госпожа, която преподаваше много добре и при нея разбирах абсолютно всичко. Но тази година ни докараха някаква нова и тук дойдоха проблемите. При нея абсолютно НИЩО не разбирам и ме гледа накриво. Оценките ми са много шарени (преди бях на отлично ниво, а сега съм на много добър). Нищо не разбирам при нея! Геометрията не ми върви. Изчислителните са ми лесни и текстовите задачи. Вкъщи баща ми ми обяснява, но пак не схващам. Ходих на уроци, но и там не разбирам. Уча колкото останалите години даже и малко повече. Какво да правя? Защо се получава така? Защо при предната госпожа разбирах всичко, а сега при тази - нищо?

Коментари

1.   отиди при частен учител

2.   Всяка госпожа си има подход и начин на обясняване. И всеки ученик си има свой подход и начин на разбиране. Вие не сте могли да се напаснете и това е нормално. Не се притеснявай! Проблема не е в никого, просто така стоят нещата. Успокой се, повярвай си и ще успееш. Знам, че вероятно те притесняват идващите матури, но страхът не е решение. Ако е възможно пробвай при друг учител на уроци или се постарай с баща си, като му кажеш да опита да ти обяснява по различен начин. Успех и да си вземеш матурите с отличен!

3.   Ами иди при старата госпожа и я питай да ти дава частни уроци. Ако нямаш такава възможност или тя не дава частни уроци, пробвай да видиш един сайт уча се. Там се плаща, но страшно малко, а получаваш достъп до уроци по всички предмети за всички часове и има и упражнения и тестове след урока( урока е на видео)

4.   Много добър успех и мрънка тука. Мене някой пита ли ме как съм? Няма за кво да са притесняваш. Айде, поздрави.

5.   Не го мисли, след известно време въобще няма да ти е до математиката. В 11-12 клас нещата стават още по-зле, в седми клас още учите елементарни неща. Като те тресне хормона и вземеш да мислиш за секс и забавления след една- две години и на тройка ще се радваш по математика, гарантирам ти, нито учителките, нито оценките ще са ти в главата. А и не се панирай, оценките не са важни, важно е удоволствието!

6.   Ходи на частни уроци при старата.

7.   Така, момиче и аз бях по същия начин, но сега съм 8 клас. Първо да ти кажа, че ако ти под фразата ,,нищо не разбирам по математика" и се оплакваш че имаш 5-ци. Ще ти кажа, че не знам какво ще правиш ако имаш 3/4. Също така, да ти кажа че ако имаш 5 по математика това е доста добре имаш шансове за математическите гимназии и т.н. И разбери не може да си перфектна и малко си преувеличила в заглавието.

8.   Здравей! Имам същият проблем и съм 7 клас. Любимият ми предмет е Математика госпожата си ми е същата и преди бях отличник а сега всичко е различно и много трудно.
Уча много и започнах да разбирам.
един съвет- ако се стараеш и се опитваш сама без да ти обеснява никой вярвам че ще успееш!