Споделена история от Образование

Велико Търново и университетът
Здравейте!
М19. Сърдечно моля да пишат само хора, които са учили в този университет; учат; или живеят във В. Търново!
На 18 февруари съм на изпит по български език, никога не съм ходил във ВТУ, нито пък в самия град. Записах се онлайн за изпита и преведох парите по банков път. Не знам какво ще ме очаква на 18 февруари като пристигна там, дали ще мога да се ориентирам из самия град, в университета... След това, при кандидатстване и да речем, че съм приет - лесно влиза ли се в общежитията, каква е обстановката? Ако е от значение, като първо желание ще посоча Психология. (Да вмъкна и едно въпросче- ако някой знае минималния бал за мъже, спец. Психология - да сподели).
Благодаря!

Коментари

1.   Учи за изпита по БГ, ако си учил едно време няма да имаш проблеми. За общежитието не мога да ти кажа, защото си живея тук. И да ти кажа, че психологията е трудна. Иска много учене! В Ректората ли ти е изпита или в 5—ти корпус?

2.   Не съм учила там. Но, две мои приятелки са японистика там и имам позната която завърши точно психология и всички са много доволни. За ориентация... Градът е бая смотан-но навсякъде е трудно докато свикнеш с мястото. Градът е много красив и поне на мен ми харесва, ако имаше моята специалност и аз щях да уча там. Не се притеснявай, всичко ще е наред. Общежитията не са много хубави, но навсякъде е така. Зимата е топло, никой не ми се е оплакал, че е студено, даже напротив... Важното е с хората да си допаднеш пък с другото се свиква в процеса.

3.   Не съм учила там. Но, две мои приятелки са японистика там и имам позната която завърши точно психология и всички са много доволни. За ориентация... Градът е бая смотан-но навсякъде е трудно докато свикнеш с мястото. Градът е много красив и поне на мен ми харесва, ако имаше моята специалност и аз щях да уча там. Не се притеснявай, всичко ще е наред. Общежитията не са много хубави, но навсякъде е така. Зимата е топло, никой не ми се е оплакал, че е студено, даже напротив... Важното е с хората да си допаднеш пък с другото се свиква в процеса.

4.   Здравей, аз уча психология във ВТУ. Ако изпита ти е в ректората няма да се ориентираш лесно, но може да вземеш такси, което ще ти излезе около 3. 50. Ако си с кола тръгваш по пътя за Варна първата отбивка в ляво и като стигнеш гарата поемаш на надясно. Все пак може да хванеш и 5-тица, която минава през Ректората. Не съм на общежитие, но доколкото знам не се влиза толкова трудно. Но имай предвид, че 3ти блок е добре, а в 1 и 2 мисля, че има режим на топлата вода и условията не са много добри.

6.   Нито града, нито университета ми харесаха... след година се преместих.... общежитието беше зле преди години. Сега не знам. Връзки трябваха за общежитие... трябваше да идеш и видиш... ама както и да е.

7.   Има сайт там предполагам ги пише тези неща и може да си прочетеш. Другият вариант е, ако имаш познати учещи или завършили там те да ти обяснят всичко. ж. 23

8.   Специално за вту могат и още сега да те приемат, така че не го мисли толкова бала. Погледни акцията „Рано рани”. Отностно самият град.. на мен ми харесва и то много, нищо че съм от къде-къде по-голям. Спокойно е и е сравнително лесно да се ориентираш. В университета всичко е горе-долу еднакво, но пък всички стаи са номерирани, така че ще се справиш. Ако имаш възможност да се комбинираш с някого за квартира ти го препоръчвам пред общежитията. Успех!

9.   Здравей! Момиче съм. На 18 години и също на 18. 02 съм на предварителен по БЕЛ. Исках да вмъкна, (ако вече не знаеш) че можеш да се явиш и в града, в който живееш, не е нужно да ходиш 5 пъти до Велико Търново. Успех ти желая :)

11.   Благодаря на всички, които писаха. Бяхте достасъчно полезни!