Споделена история от Образование

Нормално ли е нонстоп да демонстрира колко е велика ?
Магистър съм и в групата си имам една колежка завършила друг ВУЗ. За цялото си следване е имала само две петици по висша математика първа и втора част. Това е хубаво обаче кажете ми нормално ли е абсолютно след всяка сесия да си публикуваш пълната с шестици книжка за да демонстрираш на останалите колко си велик и, че си над тях? Признавам, че и аз някой път съм публикувала, но само по повод примерно някой по - тежък изпит при кофти преподавател, но нейното е всеки път което за мен си е чисто парадиране "Вижте ме аз най- великата " Наскоро правихме тест по една дисциплина и аз бях добре научила и предадох преди всички и тая веднага ме погледна особено сякаш се дразнеше, че друг предава преди нея. Не завиждам просто ме дразни това нейно постоянно фукане не мога да я понасям!

Коментари

1.   Защо ти пречи? Тя има добрите оценки и ги ползва пред професорите си. Това, че ти си там, за да станеш свидетел на това, не е под нейния контрол, а и най-евтимите но й пука.

2.   Като те дразни че се фука фб изтрии я от приятели да не виждаш нейното "хвалене"!
Но като те ета мисля че ти си зависима от нейното мнение, не виждам защо като си предаваш работата преди нея гледаш дали и как тя ще те погледне? Тоест мисля че ти си човека който търси нейното внимание а не тя твоето.
Тя иска и си се хвали в нейния фб ти защо се дразниш?
И между другото не си магистър а учиш за магистър! За мен има разлика а за теб?

3.   Абе, вие сякаш сте в детската градина!

4.   Ами като направи пак така пускаш някой остър режещ коментар да си знае мястото. Ето няколко примера:

Имаш две мозачни клетки, но май са в кома, зящото точно толкова ти трябват да се сетиш, че ни го показа това 10 пъти вече.

Или пък тя нещо се фука и ти- ще ме научиш ли какви пищови ползваш на изпитите или ( малко по- гадничко) дано поне ти е харесал секса с оценяващия. Такива момичеа трябва да се поставят на място.

Ако почне нещо да те псува, казваш на висок глас пред всички- Май си в цъкъл, е поне разбрахме, че си жена. Яко продължи да прави така и следващия път и говориш така и по следващия и то пред всички да не смее да си покаже носа, от срам.

Надявам се да ми пуснат коментара, фледах да се въздържам от мръсни думи.

5.   Ами имам и други познати пак с толкова висок успех обаче не го парадират постоянно след всяка сесия. Мой съученик например също го е правил , но не всеки път както тя . Аз също имам сравнително добри оценки ,но както казах не обичам много да се хваля освен ако не е някой повод .Освен това под поста и майка и вчера беше написала коментар от сорта "Браво показа ли им как се учи и колко сме умни" едва ли казващ ти си над всички и всичко. Колкото до номер две давай ми акъл ,когато се научиш да пишеш !

6.   Комплексите и завистта са жестоко самоунищожение... не говоря за хвалещата се ;)

7.   И какво от това?
И аз имам една приятелка във ФБ, дето през ден пуска грамоти, награждавания, бележник с шестици на щерка си (2-ри клас) и разни такива и въобще не я отразявам. Имам си къде-къде по-важно неща
Да си пуска, теб какво те бърка? Ао ще и книжка, пълна с двойки да пуска! Гледай си твоя живот!

8.   Ааа... Какво (по дяволите) прочетох тук-що?! Признавам, че и аз често се държа като хлапе, но ти в момента обираш точките. Фукала се била... Дразнела те... А да не би съвсем случайно, малко много да и завиждаш? Освен това, като те дразни, защо ти е притрябвала в социалната мрежа? Била те изгледала... И какво от това, имаш нужда от одобрението ѝ ли?
Знаеш ли?! Имам една позната, която където и да отиде, постоянно твърди че някой и се бил сопнал, че я гледал накриво и не я одобрявал... дрън-дрън-дрън... и т.н. И знаеш ли кое е интересното? Всичките тези глупости стават само в главата и защото очевидно има комплекс за малоценност. Не познавам момичето, за което говориш и не знам що за човек е, но не си ли се замисляла, че проблемът може да е в... Амммм...В кой ли?! Може би в теб?

10.   И на двете никой сериозен мъж няма да ви обърне внимание!

11.   4 - Само един простак, може да нагрубява хората така, особено, ако никой не говори на него. Това, че в твоята среда това поведение не е проблемно, не означава, че всички са като теб.

12.   Да, по-добра е от теб и трябва да си знаеш мястото :)

13.   Номер 10, грешиш имам сериозна връзка вече 2 години! Колкото до номер 12, не смятам, че оценките са обективен количествен показател за знанията на даден човек! По - важни са знанията! В средното бях вманиачена сега не им отдавам такова голямо значение по някои дисциплини съм добра, в други не чак толкова, както казах и аз полагам усилия, но не парадирам постоянно след всяка сесия като въпросната! Освен това студент, който поне веднъж не е минал през трудности и не са го късали не е истински студент!

14.   Освен това имам и друга причина да не я харесвам! В началото дoкато се опознавахме групата, защото всички или сме завършили други специалности бакалавър същия ВУЗ или са като нея от други университети и си говорехме общи неща кой откъде е и тя тогава изцепи едно нещо, от което не ми стана много приятно " О ама аз мислех, че софиянците не признават друг град и населено място освен София ", което естествено не ми стана много приятно, защото винаги ваканциите при първа възможност гледам да избягам от този град. Приятно ли ще ви е драги ми коментиращи на вас така да ви налагат стереотип без да ви познават особено добре?

16.   11 това постоянно ставаше в моя и други класове в 23 СОУ в София. Затова наричат това училище "Холокоста", защото там психическия тормоз и омразата между ученицити ти скапва душата. Естествено след завършването повечето никога не общуват вече с бившите си съученици.

17.   То в днешно време всеки студент станал. Не уважавам хората само защото са записали и избугват там някакво висше. Тези същите говеда като тая мърла дето се държи като принцеска после ще бачкат като офис плъхове в някой задимен офис до края на живота си не постигнали нищо, защото това за мен е едно голямо нищо.

19.   Като бебе се държиш, чак не мога да повярвам, че си на 20 Не ѝ обръщай внимание и няма да те дразни.

21.   "не смятам, че оценките са обективен количествен показател за знанията на даден човек! По - важни са знанията! “ - Браво на теб. А оценката нали се дава според знанията, или ми трябва тълковен речник...

22.   Към номер 21, това е моето мнение и ще ти кажа защо. Правите някакъв тест или сте на изпит ти си научил всичко имаш примерно 5, друг твой колега или колежка е изкарал същата оценка като е назубрил предния ден отговорите на теста от помагалото или някой му е пратил задачите на телефона или пък му е диктувал темите с бръмбар в ухото. В случая и двамата имате еднаква оценка , но едната 5 ца изкарана със знания не е равностойна на другата изкарана с измама. Ето защо казах, че не винаги оценките са количествен показател за това колко знае даден човек. Не може ти да спукваш да решаваш задачи примерно по счетоводство да вържеш 4 или 5 и една мърла къде цял семестър не е отворила учебника си на изпита с измама да изкара повече или колкото теб!

24.   Авторката :Миналата седмица след часовете я видях как отива да се подмазва в катедрата на някой от преподавателите. Онзи ден просто не можах да въздържа неприязъна си към нея и приятелката ми, която също мрази подмазвачи ми каза : „Поне не го показвай толкова много ”.