Споделена история от Образование

Европа или САЩ
Здравейте, 11 клас съм, момиче. Уча в обикновено училище и много искам да отива в хубав университет в чужбина. Много хора ми казват Англия, като цяло в Европа е много хубаво, но нещо в Америка много ми харесва. Нямало съм шанс като не спортувам професионално. Та, въпроса ми е къде според вас е най-добре и защо? ! Искам в Америка и защото ако имам образование оттам е по-вероятно да мога да остана легално, това дали е вярно не знам, четох го някъде. И друг въпрос дали е задължително първата година като фрешмън да си в кампуса, защото тези неща са си скъпички. За след това знам, че ако искаш може да си под наем някъде. Успеха ми е над 5. 50 и знам английски много добре.

Коментари

1.   Ше ти трябват куп пари. Американците цял живот работят, за да издържат децата си в университет. И образованието изобщо не е по-качествено, отколкото в България, освен ако не ходиш в голям университет. Но ти ще получиш стипендия с този успех обаче американският долар е по-скъп от лева и цените са по-скъпи. И никога не изоставяй Европа завинаги, защото сме затънали в демографски проблеми.

2.   Стига да можеш да си го позволиш... навсякъде.
А и кампусите са възможно най-евтиното приемливо жилище, освен ако не искаш, да делиш някое мазе с пияни полски зидари.

3.   Първо реши какво искаш да учиш, после решавай къде. Второ, разликите в таксите между САЩ и Европа са в пъти.

4.   За да учиш в Америка, вашите трябва да са наистина МНОГО богати. Образованието струва между 100 000 и 200 000 долара. Чуждестранните студенти нямат право на студентски заем, така че всичко трябва да си го платиш сам. Отделно имаш квартира, храна, транспорт и т. н, които са около 1000 долара на месец, ако живееш по-скромно. Стипендии дават само на най-добрите. За да кандидатстваш за стипендия, трябва да имаш някакви сериозни постижения - да си печелил международни олимпиади, да си направил някакво изобретение, ако кандидатстваш за техническа специалност например и т. н. С 2 думи, трябва да си сред най-добрите кандидати в света. Което като българин е малко вероятно. Просто конкуренцията е убийствена. Там кандидатстват хиляди деца на милионери от цял свят, които учат в най-добрите частни училища в света и няма как да се бориш с подобни хора, освен ако и вашите не са милионери. Отличния успех ще ти помогне за приема, но за стипендия само това не е достатъчно. Така че освен ако родителите ти нямат наистина много пари, няма как да учиш в САЩ за съжаление.

5.   Дай някаква форма за контакт и ще ти обясня всичко което те интересува.

6.   Скандинавските държави изобщо не са лош избор също.