Споделена история от Образование

Предварителен изпит в икономически университет варна
Здравейте!! Решила съм да кандидатствам в Икономическия университет в град Варна, но с предварителен изпит. Питането ми е мога ли да се явя на предварителен изпит и ако го взема да уча задочно и да платя семестриалната такса в началото на семестъра(ако е задочно).
Това е един от най-добрите сайтове с най-отзивчивите читатели и за това мисля, че тук ще получа добър и професионален отговор. Благодаря на модераторите, че публикуват питането ми, на всички които ще отделят от времето си и на тези които ще ми помогнат.

Коментари

1.   Здравей. Радвам се, че си избрала толкова хубав университет. Можеш да кандидатстваш с предварителен изпит. Моя приятелка ходи на предварителен изпит през май, но мисля, че имат ранен прием и можеш до април месец да кандидатстваш с ранен прием. В библиотеката на университета продават книжки за изпитие, в които има същите въпроси като на теста за влизане в ИУ.

2.   Здравей!

Можеш да изпратиш запитването си до фронт офиса. Влез в сайта на винса и потърси контактите там.

3.   Ще те приемат на 1200%, те вече нямат студенти и приемат куцо, кьораво и сакато. Личен опит - в момента съм 4ти курс и от година на година става зле и все по-зле ще става. По-добре се насочи към друг университет. ВИНС-а както му викаме, е под всякаква критика...

4.   Предварителният изпит няма общо с това в каква форма ще учиш след това, важното е да те приемат. И да имаш правото да запишеш и да имаш пари за таксите. Има книжка с подготвителни въпроси за изпита, продава се в книжарницата на университета, вероятно я има и по другите книжарници. Научи я много добре, също внимавай защото нарочно или не, не винаги това, което се посочва в книжката като верен отговор на въпроса е.
Да задам следният въпрос, защото точно икономика и каква специалност? :)

5.   Към номер 1 - Да те попитам кое му е хубавото на университета? Че след като завършиш пак работиш по морето за 500-600лв, след като не са те взели на друга по-престижна работа? Или това повечето от предметите, които се изучават са пълни измишльотини. Всъщност се сетих, ти си сигурно от оня малък процент, който където и да завърши пак ще работи в на баща си фирмата. Не подвеждай хората да се прецакат като всички завършили там.

6.   Номер 5 специалността, която съм избрала е "Недвижили имоти и инвестиции". От малка харесвам икономиката
Благодаря на всички, които ми отговориха :)

7.   Здравей! Аз също си харесах тази специалност! Има ли някакъв вариант да си разменим данни за да обменим и информация :)

8.   Към номер 5 - преди да нападате и да пишете простотии се замислете малко, че бачкате на морето, защото ви мързи и нямате стимул да работите каквото и да било друго. В университета се преподават достатъчно дисциплини, които да помогнат за развитието на младите, обяснява се достъпно и е лесно да се учи, стига да има желание да се учи. Има адски много мероприятия и дейности, с които студентите могат да се занимават, за да постигнат нещо значително. Проблемът не е в университета - в него се влиза лесно, учи се лесно, проблемът е в такива като вас, на които целта им е да изкарат едно образование, колкото "да има", за които 3-ка на изпит е успех. При желание, стимул и мотивация за развитие, в който и да е университет, няма да останеш да бачкаш "на морето". Не съм от онзи малък процент, който където и да завърши, ще работи в на еди кой си фирмата. Аз съм от малкия процент, който се старае, интересува се, няма възможности, но ги открива. Аз съм от малкия процент, който има амбиция да се развива не само, за да работи някъде по-далеч от плажната ивица, а и да се развие като личност. Не твърдя, че ВИНС е най-доброто висше учебно заведение в България, не мисля, че такова съществува. Където и да си, трябва да положиш старание и усилия, за да успееш, независимо дали във ВИНС, в УНСС или където и да било другаде. Не мисля да следя темата повече, искам да ви кажа само едно - докато си мислите, че в България образованието не струва, че няма работа за младите, че няма смисъл да се учи, обърнете се първо към себе си и помислете вие с какво допринасяте това да се промени - като плюете по разни форуми или като си надигнете мързеливите д-та и направите нещо смислено с живота си.

9.   До Номер 8 - много лесно е да съдиш и обиждаш хората зад монитора, като дори и не знаеш човека през какво е минал, за да напише това! Аз напълно подкрепям коментар Номер 5, защото съм минал лично през ада наречен "загуба на 8 години от живота в безмислен университет". И ако това те интересува бутал съм по много министерства и ведомства, Но без успех!!!