Споделена история от Образование

Невзети изпити на ликвидация
Какво става след като не си вземеш изпит и на ликвидация и те скъсат? Отнемат ли студентските права на студента, т. е прекъсва ли окончателно обучението на студента? !! Или има право на колкото си иска ликвидации? !

Коментари

1.   Зависи от университета, но по принцип би било глупаво да ти прекъснат правата, щото все пак взимат пари за тебе. В повечето университети имаш право да се явяваш на други изпити след ликвидация, но ще трябва да е с молба до декана примерно, запознай се с правилата на университета или питай директно в учебен отдел.

Аз като завърших софийски, взех 2 изпита от първа година чак накрая...

2.   Зависи с колко невзети изпити можеш да запишеш горен курс. Моята специалност ветеринарна медицина ми позволява до 2. Имам два изпита които ги влача на ликвидация вече трета година. Ако имам и трети невзет прекъсвам за една година но не си губя студентските права

3.   Годината се презаписва условно и декември месец пак на изпити,но обаче те се доплащат.

4.   Запознах се с вътрешните правила на университета ти. При нас, едно време, с два невзети изпита нямаше право да се записва годината. С много мъки и ходене по кабинети, след подадена молба до ректор/ декан на факултет и описана ситуация, защо не си успял да си ги вземеш се разрешаваше записване. Не знам как работи системата сега и за кои студенти. Успех.

5.   Ами намери прочети правилника на университета, в който учиш там ги пише тия работи. Предполагам го има на сайта му. За всеки ВУЗ е различно примерно в ТУ и СУ влачат по няколко изпита в УНСС обаче не е така можеш да запишеш следващата година само с един не взет ако имаш повече от един прекъсваш и после повтаряш курса.

6.   Ами човече, виж сега-мога само да ти кажа в Шуменския университет как стояха нещата с тез изпити, по простата причина, че него съм завършил... а иначе, както ти казаха по-горе, във всеки университет е различно-в София е едно, във Варна друго, а в Шумен-сега ще видиш! ...
Значи(поне при нас в Шуменския), издъниш ли се и на ликвидацията по даден изпит, след нея тръгват т. нар. условни изпити, т. е. влачиш, докато не го вземеш изпита-може да са няколко условни. Но тука се плаща-купуваш си протокол за 15лв, щото без него не те пускат на изпита и те гонят, а иначе предварително се уговаряте с преподавателя за ден, месец и час на изпита, и ако на него се провалиш, следва нов, и още 15лв за протокол за явяване на него, и-можеш до 4 курс да си влачиш така, такива ти едни работи! ... Но да ти се отнемат правата и да те изключат, след като не си си взел изпита-няма такова нещо, човек! И не само в Шумен е така вече, предполагам-кой в днешно време иска да губи пари, че да изключва студенти заради неиздържани изпити? ! Те едвам си запълват бройките в десетки специалности, че ше те гонят оттам-няма!!! Кой не иска да му пълнят гушката с пари от такси и пр. (щото и на държавна поръчка да си, пак заминават пари, нали), които май после отиват за заплатите на преподавателите във ВУЗ-а... И тук не говоря за свободните, частни там университети, за държавните ми е мисълта!
Просто-много пари лапат тези "университети", а какво ти дават насреща-нищо! Една самоподготовка и нищо повече, сам трябва да си търсиш и да се развиваш, инак няма смисъл-затова и вече никога няма да пиша висше, по никакъв повод! ...