Споделена история от Образование

Учене
Здравейте! На 18год. съм и ми предстоят матури! Прекалено много се претоварвам в училище и на частните уроци и всякаш не е имало за какво! Ежедневно уча по БЕЛ за училище, за частните уроци и по история и сякаш нищо не става. По БЕЛ ми е по-спокойно, защото знам че, каквото и да направя, г-жата няма да е разочарована от мен и се справям, докато по-история уча ужасно много повече отколкото по БЕЛ и виждам, че имам напредък и то доста голям, но г-жата започна да ми дава все по-трудни и по-трудни тестове, от който въпроси, за които не съм и чувала... Тя изисква много от мен и знам защо, но очаквам поне веднъж да бъде доволна от мен, за малко само. Наскоро си намерих гадже и цялото училище разбра, дори и всички учители без г-жата по история. Криех се от нея, защото ме беше страх да не реагира лошо, да си каже(толкова много усилия и сега да не спре да учи), но аз няма да спра, даже започнах и повече да уча, отколкото преди, но тя ни видя в Понеделник и днес имахме час при нея и тя се държеше много студено с мен и беше много недоволна и разочарована от грешките, който допускам на тестовете. Тя ми даде тест да реша по време на час и от притеснение, заради чувството за вина, което изпитвам и заради това че ми е и сърдита, сякаш не направих нищо... Всичко стана така, както си го мислех... Прекалено много се претоварвам, осъзнавам го... Постоянно уча, не спирам.. Дори и вече нямам никакво желание да излизам навън.... Не знам, какво да правя...!? Моля Ви, ако можете ми кажете, защото не знам как ще издържа така още 3 месеца....

Коментари

1.   Ти си луда.

2.   Това са само матури и госпожа, която повече няма да видиш след завършването, така че бъди честна към себе си и към другите и няма да имаш проблеми. Нормално е да се притесняваш, защото вероятно досега не си имала изпити в по-големи количества и не си свикнала. Но ще свикнеш.

3.   Потърси помощ, учителката ти е ненормална.

4.   Това момиче не е лудо! Тя е съвсем нормална, просто е по-чувствителна! Както виждам, приемаш нещата много на сериозно, което в големи количества е добре, но това ти вреди! Относно учителката, ти не изпитваш страх към нея, а а респект за всичко, което ти е дала и ти го знаеш! Както виждам, ти си умно момиче, което не чака другите да и решават проблемите, според мен знаеш отговора на въпроса си! Но моето мнение е, че трябва да си по-уверена в себе си. Г-жата те уважава и знае, че може да разчита на теб за всичко, но вижда, че имаш нещо ново в живота си и може би се притеснява от факта, да не се провалиш, както и ти си мислиш. Знай, всичко е за добро, това са нормални неща, не ги преживявай толкова тежко. Вярвай в себе си... Късмет :)