Споделена история от Образование

Не се справям с изпитите...да се откажа ли?
Готвя се за 4, а изкарвам двойка на всеки изпит. Не мога да помня материала като другите колеги. На последния ми изпит учих темите наизуст и пак изкарах двойка,защото ми се паднаха въпроси, върху които не бях подготвена или съм забравила,защото не мога да запомням добре. Буквално всяко изреченийце трябва да уча наизуст, че да изкарам една пуста тройка. В началото бях толкова мотивирана, бях сигурна в себе си,че ще изкарам високи оценки, ала УВИ. Чувствам се като провал. Искам да завърша,но не с тройка. От колежки, завършили моята специалност разбрах,че оценката има огромно значение за нашата специалност, което ме накара да се съмнявам в себе си още повече.

Коментари

1.   Не разбрах какво учиш. Вероятно имаш нужда от повече време. Не можеш ли да просрочиш изпитите за по-нататък.

2.   Е нормално - ако искаш да учиш трябва да разбираш това което учиш. Ако го научаваш на изуст като стихотворение - все едно дали ще ти пишат 2 или 3. Така или иначе нищо не знаеш и дипломата ти е лист хартия без стойност.

3.   Утре ако констатираш, че и с живота не се справяш добре пак ли ще се откажеш?

4.   Каква е твоята специалност?

6.   Каква е тази специалност? Пишете теми без да кажете, какво, що, пък искате отговор.

7.   Здравей.
Аз те съветвам да не се отказваш. Опитай да вникнеш в това, което четеш, а не да го наизустяваш.
Ако имаш нужда потърси помощ от близък, не се отказвай и не губи надежда. Все ще успееш да запомниш само бъди спокойна и вярвай в себе си.
Късмет!

8.   Просто е. Щом учиш за 4, а изкарваш 2, значи трябва да учиш за повече. Учи за 6, може да изкараш 3 или дори 4. Вероятно проблемът ти е, че искаш да наизустиш всичко, а от теб да се иска разбиране на материала. Машиналното запомняне на информация няма да ти помогне с нищо - няма да си по-добър специалист в областта си. Мисли, мисли, мисли! Няма друг начин.

9.   И аз имах проблеми с някои изпити, но не се отказах и в момента карам магистратура!

10.   Какво се оплаквате всички? Аз уча медицина на немски език. а уча немски от 2 години и въпреки това си взимам всички изпити. В България сте готованковци и само знаете да се оплаквате. а учите на родните си език. Срамота за България сте!

11.   Ами работата на учителите до 12 клас е да ти покажат как се учи, тяхната работа не е да ти изпеят урока, или да те накарат да наизустиш две страници, колкото да те изпитат... Нищо не се наизустява, ако не разбираш нещо няма смисъл... Ако го разбираш и ти е сравнително интересно няма да имаш абсолютно никакви проблеми!

12.   До номер 10 : Никой не те е карал да учиш медицина на немски език, това е било твоя избор, така че си запази остроумните коментари за себе си. Тук е сайт за споделяне и търсене/даване съвети, щом не можеш да кажеш нещо по-добре замълчи.

До авторката: Защо не се опиташ да спреш да наезустяваш и не опиташ да вникнеш в нещата? Може би и самата специалност не ти е интересна и учиш без желание

13.   Номер 10 - да не би само да ти се иска да учиш медицина и то на немски?

14.   Подчертавай си от всяка тема най -важните неща аз така правя.