Споделена история от Образование

Варна
Здравейте! Започвам с баналното, че съм 12-ти клас и ми предстои кандидатстване. Реших, че искам да уча във Варна, от малка ми беше мечта, бях се отказала, но поради проблеми с родителите реших, че за мен ще е добре да се отдалеча. Обичам родителите си, знам, че правят всичко възможно да ме предпазят, но това започна да ми идва в повече. Имам вечерен час. До 21ч. ( Не ми е проблема във вечерния час, не съм човек, който обикаля дискотеките или обича да ходи из кварталните улици до късно) Прибирам се в 21, всяка вечер без възражения, но закъснея ли с 5 мин. започва звънене по телефона, когато се прибера започват разправии, че съм била несериозна, че на мен не ми е омръзвало да скитам по улиците, че съм била не знам си каква. (Излизам в 18:00ч. )
Майка ми се познава и с приятелките ми и с приятеля ми, с когото прекарвам повечето време, заедно сме от повече от година. След това, когато искам да остана да преспя в сестра ми това е невъзможно, защото не ме пускат. Когато баща ми се прибере от чужбина не мога да излизам два дни подред, защото тогава ставало проблем, тогава трябва да се прибирам в 20:30ч.
Когато се опитам да им кажа нещо не разбират, когато се опитам да поговоря с тях ми казват, че когато стана родител ще разбера. Добре, така е. Но правилно ли е даже и да не мога да остана да преспя в собствената си сестра? Правилно ли е за 5 мин. закъснение да съм наричана несериозна и т. н.?
( Със сестра, ми преди да се изнесе, се отнасяха по същия начин даже и по-зле, докато не се сгоди не я пускаха и нея никъде, а тя е на 23г. )
Предложиха работа на приятелят ми във Варна. Причината, поради която ви пиша е следната: В дилема съм и не само аз, но и приятеля ми, дали да рискуваме и да отидем във Варна или да останем тук, като всичко ще си продължи по същия обичаен начин. С проблеми след прибирането ми вкъщи.
Като даже и не си мисля да живея заедно с него, а ще бъда на пансион, за да не се налага да лъжа нашите, които са строго против без сватба да живеем заедно.
Това, което ме кара да се замисля, е че малко ме е страх, може би от новия, непознат град. Без приятели.

Искам да запиша там и поради причината, че искам да уча Логистика, паралелка, която я няма тук в моят град.
Какво бихте ме посъветвали вие?

Коментари

1.   Прави това което ще те направи щастлива. Въпросът ми е мислиш ли, че можеш бързо да свикнеш в непознат град без приятели и др.? Ако мислиш, че си готова отиди!

2.   Здравей! Аз не съм от Варна, но уча и живея тук. Никога не съм имала твоя проблем, защото родителите ми винаги са ми давали пълна свобода. Преди да дойда във Варна познавах много хора от тук, но не мисля че ще ти е трудно да намериш нови приятели. Моят съвет е ако ти се заминава-замини. Не мисля, че ще съжаляваш.