Споделена история от Образование

Моята истинска мечта...
Здравейте имам нужда от голяма помощ. Аз съм 10 клас и уча в Спортно училище. В началото на 2017г. започнах курсове по английски език, но съм едва в началото Elementary... Мечтата ми е да взема нужният сертификат TOEFL или IELTS и да замина в Щатите и да пордължа образованието си там. Искам да уча нещо в областта на спорта, защото вече 12 години се занимавам с това. Преди няколко дни разбрах, че освен TOEFL или IELTS изискват и SAT. Много се страхувам, от това че няма да мога да се справя със сертификата SAT. Вие как мислите? .. Дали ще успея? ... Има ли университети, които не изискват SAT? Или може ли да ми препоръчате някакви университети? Моля ви споделете нещо.. Някой ваш познат да е там или да сте по-запознати..? Помогнете ми, напълно запозната съм с цените не искам да ме упреквате, така или иначе всичко ми идва в повече и аз самата вече не знам какво ще правя..

Коментари

1.   Не мога да ти кажа за САЩ, но защо не прегледаш и възможностите за университети в ЕС? а където и да кандидатстваш в чужбина ще имаш нужда от доказателство за знаене на езика. Така че сядай и учи английски.

2.   Първо, да те поздравя, за това че се стремиш към мечтата си, а не да се отказваш като много други хора.
Аз изкарах CAE на Cambridge, което е само за ниво C1.
TOEFL и IELTS имат сходни трудности. Може би са и по-лесни. (между другото - те важаха само за 2-3 години)

Ето един от най-важните съвети: Английският език е широко разпространен, защото е по-удобен и лесен за ползване. В по-горните нива трябва да се упражняваш често. Голяма е разликата между обикновеният основен английски и по-висшия.

Имаш 2 години, достатъчно време според мен, но не и без труд от теб.
Понеже си на начално ниво, препоръчвам да пишеш думи в тетрадки (около 3 реда на дума- да тегаво беше понякога) докато посвикнеш с езика и понавлезеш. Това много ми помогна в началото.
Също така, по леко с напрежението, няма за къде да бързаш. :D

3.   1. SAT не е сертификат, а изпит. Можеш да го вземеш с прилични точки, ако се упражняваш по формата поне 2 месеца.
2. За да учиш в САЩ ти трябват много пари.