Споделена история от Образование

Матурите в 7-ми клас!
Здравейте!
7-ми клас съм, на 13 години.
Както знаете ще държа матури в края на годината, по Бел съм доста добре, там проблеми нямам, но по математика нямам никакви знания и нищо не знам и не мога да решавам! Много ми е трудно, искам да ходя на частни уроци, но в града ми, който е много малък няма никъде. Първия срок ходих на курсове от училище, но по някаква незнайна причина ги спряха. И вече няма къде да ходя, оставам на консултации но това е един път в седмицата, тоест само един ден има консултации, но това не ми стига! Не мога да ги решавам задачите, сядам и започвам да преглеждам но не мога да си схващам. Имам нужа от някой човек който да ми ги обяснава всеки ден и по няколко часа... И ако имам двойка на матурата по математика оставам ли в същия клас? Или какво се случва?

Коментари

1.   Продължаваш, но в непрофилирана паралелка тоест без някаква професия и не можеш да се изместиш в друго училище.

2.   Спокойно!
Не оставаш в същия клас, а колкото точки изкараш от двете матури се присъединяват към точките ти от годишните ти оценки и така се образува бала.
А за математиката трябва да намериш някой, които да ти обясни теорията, ако я разбереш няма да имаш никакъв проблем с решаването на задачите!!
Успех!!!

3.   Пише ти момиче в 8 клас, миналата година съм минала по твоя път.

Говори с родителите си, за да ти наемат частен учител от някой голям град в областта или пък разпитат за някой техен приятел/познат, който ще може да те подготви. Ти като им кажеш, все ще измислят нещо. Само не омаловажавай нуждата от допълнителни уроци в никакъв случай. Часовете в училище не са достатъчни, за да може да ви подготвят за материала от втори модул и по-сложните задачи от първи достатъчно добре.

Освен това щом учиш в малък град е доста (да не кажа и напълно) вероятно преподавателите ви да не си дават много зор да ви обучават. Все пак ако всички изкарате високи балове и се пръснете в елитните училище по големите градове, те на кого ще преподават?

Късмет!